05.06.2007 00:00

Divadlo KUFR jede na festival do Finska/Švédska

Brněnské Divadlo KUFR se se svým představením Tančíček "Adušiadáši" zúčastní festivalu - EUROPEAN WOMEN`S THEATRE FESTIVAL IN TORNIO AND HAAPARANDA, který se koná na hranici Švédska a Finska 7. - 10.6.2007.

Divadlo KUFR založily Adéla Kratochvílová a Dáša Trávníková na jaře roku 2003. V jeho repertoáru jsou pohybové, klaunské, kejklířské, pouliční i vnitřní produkce pro děti i dospělé, nově také představení na téma holocaustu. Divadlo Kufr usiluje ve svých představeních o netradiční přístup, interaktivní komunikaci s diváky a uplatňuje autorskou tvorbu. Speciálním prvkem Divadla Kufr je žonglování. To je nedílnou součástí všech výstupů a představení.

Tančíček "Adušiadáši" (pohybově-žonglérská klauniáda) je non-verbální představení dvou rozpustilých holek. Toto představení bylo vybráno švédsko-finskou festivalovou komisí, aby se zúčastnilo Evropského festivalu ženských divadel v Torniu a Haaparandě od 7. do 10. 6. 2007.

Účast Divadla KUFR byla podpořena Zahraničním odborem Ministerstva kultury, záštitu nad účastí převzal brněnský primátor p. Roman Onderka.

Více info o divadle na www.divadlokufr.net  
Info o festivale na www.elamyseukot.fi

Zdroj: dasa.brtnicka@seznam.cz

Autor článku: redakce