16.05.2017 10:06

Divadlo Lampion připravilo loutkovou autorskou pohádku Superkluk

Poslední premiérou Divadla Lampion v sezóně 2016/2017 bude autorská pohádka Superkluk Jiřího Šponara a Terezy Karpianus. Diváci ji shlédnou v sobotu 20. 5. od 17 hodin.

Můžou malé děti létat? Zvedat holýma rukama celé domy? Krotit obávané zločince a chytat přízraky? Znáte někoho, kdo neumí zlobit? A jak se to vlastně dá naučit? Co je to životní úlovek? A kdo z vás ještě neviděl na hladině rybníka odraz mrakodrapu? Dobrodružný prázdninový příběh o tom, jak se stát Superklukem se zvláštními schopnostmi, ale také o tom, jak zůstat super i bez nich.

Nová pohádka nás zavede do docela obyčejné české vesnice, kde děti tráví léto. „Kluk Kája jede lokálkou na prázdniny k dědovi. Přijíždí s hlavou plnou fantazií o supermanech, co umí lítat a zachraňovat lidi, a na zastávce potkává svého andílka strážného, který umí lítat a zachraňovat lidi!!! Kája dostane jeho křídla a… Dobrodružství ve vesničce, kde doposud největším vzrušením bylo hlášení místního rozhlasu, se počíná!“ přibližuje příběh dramaturgyně Tereza Karpianus.

Příležitost k režii dostal herec Divadla Lampion Jiří Šponar. K loutkové pohádce vytvořila výpravu Kateřina Štolcpartová, jejíž scénografie a loutky můžeme znát například z inscenací Malého divadla v Českých Budějovicích. „Co se týká vizuální stránky, máme snahu o prázdninové dobrodružství na vsi zalité sluncem, s maňásky, zvířátky, také proběhne hasičská přehlídka s překvapením, uvidíme první mrakodrap na české návsi a bude uloven obrovský sumec. A ve vedlejší roli dostane poprvé na kladenské scéně příležitost: Krocan!“ dodává Šponar.

Hudbu k inscenaci složil Jindřich Čížek, který se v Divadle Lampion představil již coby skladatel hudby k inscenaci Cipísek. Tentokrát však půjde o průlet pestrou žánrovou škálou. „Hudba by měla pohladit muzikálovým duetem a přes kolíbavou dechovku lehce proplesknout až akčním žánrem,“ říká dále Šponar.

Poslední letošní inscenace je sice o klukovi, ale holky se nemusí bát, je to legrace a tu si užijí určitě všichni!

Loutkové představení je určeno dětem od 5 let

www.divadlolampion.cz

Autor článku: Linda Luptáková