10.10.2007 00:00

Divadlo Letí přistává pod Palmovkou

Na konci loňské sezóny bylo pražské divadlo Letí nuceno pozastavit činnost, protože na účet fyzicky neobdrželo ani korunu ze získaných městských a ministerských dotací. Během května a června se díky snaze pracovníků kulturních odborů obou institucí a vedení divadla podařilo formální problémy vyřešit a peníze divadlu konečně dorazily. Kromě toho proběhla přátelská jednání s Divadlem pod Palmovkou, které mladým divadelníkům od nové sezóny nabídlo útočiště.

Divadlo Letí se tak od října 2007 stává nájemcem Malé scény Divadla pod Palmovkou, kterou bude užívat jak k prezentaci vlastní tvorby – zaměřené na současné evropské drama, tak i jako platformu, kam bude zvát podobně orientovaná divadla ze zahraničí, ale například i hudební hosty. Vzhledem k tomu, že Divadlo pod Palmovkou se věnuje spíše klasickému repertoáru, popřípadě moderním klasikům 20. století a Letí se zaměřuje na zcela současnou dramatiku, měl by se program obou divadel příjemně doplňovat.

Divadlo Letí otevře nový prostor minifestivalem své komorní tvorby, konkrétně během tří dnů od 15. do 17. října uvede inscenace G. Mitchell: Náš malý svět, R. Adamová: Holky Elky a F. Paravidino: Dva Bratři. Přehlídku pak symbolicky zakončí slavnostní představení autorského kabaretu Praha Letí, které však proběhne na scéně, pro kterou vzniklo a kde i nadále zůstane – v Paláci Akropolis.

Na konci října také budou zprovozněny zbrusu nové webové stránky divadla na staré adrese www.divadlo-leti.cz. Měly by přinášet přehlednější a aktuálnější informace o všech aktivitách létavého souboru.

Minifestival komorní tvorby Letí:

15. 10. 19.30 G. Mitchell: Náš malý svět

16. 10. 19.30 R. Adamová: Holky Elky

17. 10. 19.30 F. Paravidino: Dva bratři

19. 10. 20.00 Praha Letí (v Paláci Akropolis)

Zdroj: mariespalova@seznam.cz

Autor článku: Informace z divadel