19.04.2017 14:28

Divadlo Na Fidlovačce uvede muzikál Sugar v režii Radka Balaše

Více než tři desítky účinkujících se objeví v novince pražského Divadla Na Fidlovačce. Muzikál Sugar s podtitulem evokujícím slavný americký film Někdo to rád horké tu bude mít premiéru 27. dubna v režii Radka Balaše.

V hlavních rolích známého příběhu o gangsterech, milionářích, dámském orchestru, rozkošné dívce Sugar a dvou muzikantech na útěku se objeví Aneta Krejčíková jako Sugar, Eliška Balzerová jako Sladká Sue, Martin Písařík se saxofonem a Lukáš Pečenka s basou. Bienstockem bude Zdeněk Palusga a Psím dečkou Zdeněk Maryška.

„Na nabídku k režii jsem kývl poté, co jsem se přesvědčil, že všechny parametry, co tato velká americká podívaná obnáší, je nuselská scéna schopna do tohoto projektu vnést. Především zvukovou, ale i světelnou a projekční techniku," řekl na dnešním setkání s novináři režisér Balaš, který Sugar připravil už v Uherském Hradišti a v Mostě. Balaš, který vedle režie zvládl choreografickou koncepci hudebních čísel, do ní obsadil tři profesionální stepaře. Hudbu nahrál Orchestr Karla Vlacha.

Na sklonku 50. let přišel režisér a scénárista Billy Wilder za producentem Davidem Selznickem s námětem na scénář, který v sobě kombinuje gangsterku a komedii. Producent tehdy nápad rázně zamítl s tím, že tohle spojení "rozhodně nemůže fungovat". Naštěstí ho Wilder neposlechl a v roce 1959 natočil nesmrtelnou komedii Někdo to rád horké. Na základě úspěšného snímku vznikla divadelní muzikálová podoba.
V Československu se muzikál dočkal premiéry v roce 1986 v Hudebním divadle Karlín a poté dvou desítek nastudování - to na Fidlovačce je jubilejní dvacáté.

http://www.fidlovacka.cz/

Autor článku: ČTK: bor, jw