11.05.2017 11:24

Divadlo Petra Bezruče uvede adaptaci knihy Mládí v hajzlu

Divadelní zpracování kultovního románu teenagerů Mládí v hajzlu od autora C. D. Payna míří do Divadla Petra Bezruče. V hlavní roli Nicka Twispa se objeví Jakub Burýšek. Inscenace v režii Janky Ryšánek Schmiedtové bude poprvé uvedena v pátek 12. května, a to rovnou v české premiéře. ČTK to řekla mluvčí divadla Michaela Kubicová.

„Mládí v hajzlu vypráví příběh o období puberty a všem, co k němu patří. Od rebelie proti dospělým, nenaplněné touhy, zjitřené prožívání až po vyhlížení dospělosti," řekla. Nick Twisp je chytrý a neobyčejně vtipný čtrnáctiletý kluk, který bojuje s rodiči, trochu s akné, touží si najít holku a stát se slavným spisovatelem. „Všechny Nickovy vynalézavé a dobrodružné eskapády směřují zdánlivě pouze k jedinému cíli: zbavit se potupného panictví a získat dívku svého srdce," uvedla.

Kultovní americký román Mládí v hajzlu má početnou a oddanou fanouškovskou základnu. Osmidílná deníková série autora C. D. Payna se stala kultovní pro řadu dospívajících i dospělých. „Sama patřím mezi ty, pro které byl první díl série Mladí v hajzlu iniciačním čtením. Nemohla jsem uvěřit, že něco tak eroticky pikantního, tabuizovaného a zároveň vtipného se vejde do knih a že je možné si je volně půjčit v knihovně," řekla režisérka.

Inscenátoři v Divadle Petra Bezruče vychází z části prvního dílu deníkové série. „Chtěli jsme především představit Nickův pohled na svět, jeho humor a schopnost vše, co se mu děje, trefně a vtipně glosovat," dodala autorka dramatizace a zároveň dramaturgyně inscenace Kateřina Menclerová.

V roli Nicka Twispa se představí Jakub Burýšek, pro kterého to bude první hlavní role na prknech Divadla Petra Bezruče. V roli jeho lásky Sheeni se představí Pavla Gajdošíková, v dalších rolích diváci uvidí Markétu Matulovou, Lukáše Melníka, Ondřeje Bretta, Markétu Harokovou. O živý hudební doprovod se na jevišti postarají Milan Cimerák a Michal Sedláček. Hrát se bude ve scéně Lucie Labajové, kostýmy navrhla Markéta Sládečková a autorem hudby je Michal Sedláček.

http://www.bezruci.cz/

Autor článku: ČTK: dvc, hj