14.09.2017 14:54

Divadlo Petra Bezruče uvede v nové sezoně pět premiér

Divadlo Petra Bezruče v Ostravě uvede v nové sezoně pět premiér. Diváci uvidí například inscenaci Maryša či adaptaci kontroverzního románu Velký sešit švýcarské spisovatelky maďarského původu Agoty Kristofové. ČTK to dnes řekla mluvčí divadla Michaela Kubicová.

Adaptace kontroverzního románu Velký sešit bude hned první premiérou. Dvojčata Claus a Lucas jsou malí chlapci a už jsou nuceni každodenně se vyrovnávat se surovostí a cynismem světa zmítaného válkou. Inscenace v režii slovenského režiséra Mariána Amslera bude mít premiéru 22. září. V hlavních rolích se představí Ondřej Brett a Milan Cimerák.

„S druhou premiérou se k Bezručům vrátí slavný dánský filmový režisér Lars von Trier - tentokrát překvapivě s komedií. V režii Janky Ryšánek Schmiedtové uvedeme divadelní adaptaci jeho filmu Kdo je tady ředitel?" uvedla. V lednu stejná režisérka uvede nejklasičtější dílo českého dramatu, Maryšu Aloise a Viléma Mrštíkových.

Současnou interpretaci klasického díla přinese i čtvrtá premiéra sezony v režii mladého režiséra Michala Skočovského. „Tentokrát se bude jednat o divadelní adaptaci románu Guy de Maupassanta Miláček," řekla Kubicová. Sezonu podle ní uzavře autorská inscenace na současné téma. Projekt přímo pro Bezruče připravuje oceňovaný režisér Braňo Holiček. Jmenovat se bude #nejsemrasista_ale a zaměří se na prostředí internetových diskusí.

http://www.bezruci.cz/

Autor článku: ČTK: dvc