02.10.2017 12:14

Divadlo Radost připravilo dětem premiéru hry Budulínek z hudebky

Brněnské Divadlo Radost hrající pro děti přichystalo premiéru komedie Budulínek z hudebky. Ředitel souboru Vlastimil Peška, který zároveň hru režíroval, si vybral klasickou pohádku, kterou si trochu upravil, rozšířil a aktualizoval. Zároveň říká, že chce, aby se na ni rády dívaly děti "od tří do 100 let".

Budulínka zpracovali v minulosti už mnozí spisovatelé či režiséři. „Klasický scénář by mě trochu nudil. Proto jsme si Budulínka přetvořil po svém. V našem příběhu hraje na bubny a od toho se vše odvíjí. Babička s dědečkem mají lesní hudební školu a na kytaru hrají taky lišky. A potřebují bubeníka, proto Budulínka unesou do nory. Pak už se děj odvíjí víceméně klasicky, kdy dědeček s babičkou Budulínka hledají, až jej najdou v noře, lištičky vytáhnou a hodí do pytle," uvedl k ději hry Peška. Aktualizovaný děj spočívá například i v tom, že jedna z lišek je dealerkou firmy Liška, která je stavební spořitelnou. Jelikož v neděli chodí do divadla s dětmi i rodiče, chtěl Peška, aby se hře smáli i dospělí. „Děti si v tom najdou svoje a dospělí také," poznamenal Peška.

Během sezony divadlo chystá i další dvě premiéry. Jednou z nich bude Pippi dlouhá punčocha a v březnu je naplánovaný Kabaret Nohavica. „Napsal jsem kabaret na Jarkovy písničky s jeho svolením," uvedl Peška. Pro letní scénu se chystá představení Čučudejské pohádky, což jsou pohádky smyšleného indiánského kmene Čučudejů.

Vzhledem k tomu, že příští sezona bude jubilejní sedmdesátá, chystá divadlo oslavy, které začnou v lednu. Do října pak budou ve vybrané neděle v Radosti hrát hostující divadla a v říjnu si diváci vyberou, které se jim líbilo nejvíc.

http://www.divadlo-radost.cz/

Autor článku: ČTK: mei, ktp