11.09.2017 10:04

Divadlo Tramtarie letos uvede čtyři premiéry, z toho jednu pohádku

Nezávislé olomoucké profesionální Divadlo Tramtarie chystá pro nadcházející sezonu čtyři nové tituly. Jeden z nich bude určen po nejmenší diváky. Počet premiér je stejný jako v minulých letech. Letošní sezoně budou dávat ráz dva hostující režiséři, Jiří Trnka a Filip Nuckolls. První premiéra sezony s názvem Sex zadarmo nedostaneš bude uvedena 20. září. Novinářům to dnes řekli zástupci divadla. Tramtarie vstupuje letos do své 14. sezony.

„V sezoně u nás vystoupí dva hostující režiséři, kteří budou určovat její ráz. Jsou jimi Jiří Trnka a Filip Nuckolls. První z nich, ředitel Činoherního studia v Ústí nad Labem a Městského divadla v Děčíně, u nás režíruje již počtvrté. Podepsán je pod první premiérou naší sezony Sex zadarmo nedostaneš," uvedl vedoucí souboru Vladislav Kracík.

První titul je označován za pikantní, inscenace bude proto do 18 let nepřístupná. „Nová hra vychází ze slavného kanadského komiksu Chestera Browna a nese podtitul Můj život s prostitutkami. Text hry je autorský, komiksem se titul pouze inspiroval," řekl Kracík. Následovat budou Divoké historky, pod nimiž je podepsán režisér Nuckolls, který patří v posledních letech mezi nejvýraznější režiséry současného českého divadla. „Půjde o povídkovou komedii, podobný formát budeme dělat poprvé. Inscenace se bude skládat ze šesti příběhů ze života, které budou propojeny tématem odplata," uvedl Kracík. Premiéra je naplánována na začátek prosince.

Ve druhé polovině sezony uvede divadlo adaptaci románu Francise Scotta Fitzgeralda Velký Gatsby. Premiéra je naplánovaná na duben, režie se ujme umělecký vedoucí souboru Kracík. Posledním titulem sezony bude autorská pohádka O popleteném kouzelníkovi, jejímž autorem bude rovněž Kracík. Spolupracovat s ním bude olomoucký iluzionista Karel Pomahač. „Budeme se snažit s ní uspět i v celorepublikovém kontextu," dodal Kracík.

Minulou sezonu divadlo také uvedlo čtyři premiéry. Divácky nejúspěšnější byla autorská komedie Po stopách něžného muže; reprízy jsou vyprodané do listopadu. Odborná veřejnost nejvýš stavěla adaptaci románu Borise Viana Pěna dní v režii Hany Mikoláškové. Počinem divadla bylo i uvedení Anny Kareniny, šlo o nejdražší a nejnáročnější projekt v historii divadla.

http://www.divadlotramtarie.cz/

Autor článku: ČTK: Alena Horáková, dr