22.10.2003 00:00

Divadlo v České televizi

Listopadové vydání televizního měsíčníku Divadlo žije! Uvidíte v premiéře 1.listopadu od 22 hod. na ČT 2 a dozvíte se v něm zajímavosti o nových představeních českých, moravských a slezských divadel.

V tomto vydání navštívíte s Anežkou Milerovou přesně 19 premiér. Uvidíte třeba Tomáše Töpfera jako Rudolfa II. ve hře, kterou si sám napsal i režíroval, novou inscenaci Divadla na Vinohradech - Král jelenem, Borise Rösnera jako Cyrana z Bergeracu, Oldřicha Kaisera v nové inscenaci Divadla bez zábradlí, pražský debut renomovaného ostravského režiséra Janusze Klimzsy, kterým se stala Gogolova Ženitba, či novou inscenaci pražského Kašparu nazvanou úderně Na Havla! Jako tip pro nejmenší divadelní diváčky Anežka tentokrát vybrala Perníkovou chaloupku, kterou v královéhradeckém Draku nastudoval Josef Krofta. Letem světem se s Anežkou prolnete i několika divadelními festivaly: chebskou přehlídkou Divadla jednoho herce, kolínským festivalem nonverbálního divadla Mimoriál, loutkářským Speactaculo interesse a konečně plzeňským mezinárodním festivalem Divadlo 2003. K jeho hvězdám letos patřila také Emília Vášáryová a její Mistrovskou lekci Marie Callas si samozřejmě Anežka nenechala ujít. A pro milovníky německy mluvícího divadla připravila Anežka pozvánku na blížící se Pražský divadelní festival německého jazyka. Chybět samozřejmě nebude soutěž o vstupenky na představení, které si sami vyberete z repertoáru všech divadel v České republice. Vše, čím české DIVADLO ŽIJE, se dozvíte na programu ČT2.

Nová soutěžní otázka:
prvními představiteli Plajznerky a Trepifajskla byli:
a) Jiřina Bohdalová a Vlastimil Brodský
b) Vlasta Chramostová a Jaroslav Moučka
c) Gabriela Vránová a Jaroslav Kepka

Odpovědi na adresu nebo e-mail:
Anežka Milerová, Centrum divadelní a hudební tvorby, Česká televize, Kavčí hory, 140 70 Praha 4, anezka.milerova@czech-tv.cz

Eva Langšádlová
Autor článku: příspěvky veřejnosti