25.10.2017 17:01

Divadlo v Mostě uvede výpravný muzikál o spletité cestě Odyssea

Městské divadlo v Mostě uvede výpravný muzikál o strastiplné cestě řeckého hrdiny Odyssea. Tvůrci využili pro scénické efekty pohyblivou točnu a diváci uslyší z velkého jeviště znít i rockovou hudbu. Odloženou premiéru bude mít Odysseia v režii Zbyňka Srby v pátek 27. října.

Mostecká adaptace legendární putování řeckého hrdiny podle Homérova eposu (v překladu Otmara Vaňorného) je částečně inspirována vyprávěním Rudolfa Mertlíka. „Podívaná je vhodná pro dospělé i mladé publikum, které jistě osloví rocková hudba Oldřicha Veselého a efekty na scéně," řekla dnes ČTK mluvčí divadla Lenka Krestová.

Vedle hrdiny trojské války, kterého ztvárnil Jakub Koudela, nechybí bohové řeckého pantheonu. Zapojit se tentokrát musela většina herců mosteckého souboru. Hlavní postavu Pénelopy hraje Lucia Jagerčíková.

Návrat ithackého krále Odyssea z války v Tróji představuje podle dramaturga Michala Pětíka jeden z nejznámějších a nejpřitažlivějších příběhů v dějinách literatury. „Jako v každém velkém eposu nestojí příběh jen na napínavém dobrodružství, ale dotýká se rovněž zásadních věcí člověka - lásky, přátelství, naděje, sebepoznání i touhy po domově, ale také pýchy, marnivosti či malověrnosti," řekl dramaturg.

Premiéru muzikálu divadlo naplánovalo už na konec září, kvůli závažné poruše technického zázemí jeviště ji však přeložilo na 27. října. Podle Krestové se podařilo závadu opravit a vše je připraveno na páteční premiéru.

http://www.divadlo-most.cz/

Autor článku: ČTK: fir, dr