14.09.2013 14:28

Do Prahy míří mezinárodní festival divadelní improvizace IMPRO PRAGUE 2013

Impro Prague je mezinárodní festival mapující progresivní trendy v oblasti divadelní improvizace a Divadelních sportů (Theatresports). Základním posláním festivalu IMPRO PRAGUE je přivážet do hlavního města ČR divadelní soubory, které výrazným způsobem formují a posouvají kvalitu divadelní improvizace jak v evropském, tak světovém
kontextu. První ročník festivalu se zaměřuje na evropské soubory (Rakousko Belgie a Francie,), v dalších letech chceme přivést do Prahy soubory z USA, Kanady nebo Argentiny.

První ročník mezinárodního festivalu improvizačního divadla nesoucí název IMPRO PRAGUE odstartuje 31. října 2013 v pražském Švandově divadle. Milovníci kultury a umění, ale i lidé s chutí po nevšedních zážitcích si přijdou na své. Třídenní festival improvizace slibuje návštěvníkům široký výběr zábavy.

Účastníci akce se mohou těšit na pestrou paletu vystoupení českých i zahraničních divadelních skupin, workshopy s profesionály, nácviky divadelních vystoupení a panelové diskuze o současném stavu českého i evropského divadla. Součástí programu jsou také vystoupení světových špiček v oblasti improvizačního divadla. Jednou z hlavních hvězd festivalu IMPRO PRAGUE je belgický herec Yann van den Branden, hvězda belgické verze americké improvizační TV show Who´s line is it anyway, který je v současnosti nejvýraznější postavou evropské improvizační divadelní scény. Svou účast na festivalu přislíbil také rakouský divadelní spolek Theater im Bahnhof, jehož členové se těší oblibě nejen v státech Evropy, ale i v Kanadě a USA.

S účastí zahraničních hostů se festival ponese v dvojjazyčném duchu. Účastníci akce se však nemusí obávat jazykové bariéry. Program je postaven tak, aby si vystačili i s jednoduchou angličtinou. „Naším cílem je rozšířit povědomí o existenci tohoto nevšedního žánru, ale také obohatit českou improvizační scénu o kulturní zvyky ze zahraničí, a to tím nejpřirozenějším způsobem. Návštěvníci našeho festivalu se ocitnou jak v roli diváka, který ovlivňuje příběh, tak i v roli vystupujícího herce, který si užívá záře jeviště a potlesku diváků,“ vysvětluje myšlenku festivalu Martin Vasquez, zakladatel České improvizační ligy a hlavní organizátor akce IMPRO Prague.

Více informací na www.improprague.cz

Autor článku: Andrea Moličová

Do Prahy míří mezinárodní festival divadelní improvizace IMPRO PRAGUE 2013