09.01.2017 11:20

Festival 13+ uvede v Divadle v Dlouhé osm inscenací pro mládež

Od 11. do 16. ledna se v pražském Divadle v Dlouhé uskuteční osmý ročník Festivalu 13+, divadelní přehlídky nejen pro teenagery. Program nabídne osm inscenací pro mladé publikum od 13 let výše, a to převážně v podání mimopražských divadel, která se tvorbě pro tuto specifickou věkovou skupinu věnují dlouhodobě a úspěšně, oznámila dnes ČTK mluvčí této scény Karola Štěpánová.

Některé soubory na této přehlídce podle ní už hrály. Například Činoherní studio Ústí, které letos přiveze inscenaci dramatizace známého románu My děti ze stanice ZOO, brněnský Buranteatr (Univerzální sci-fi v režii Šimona Cabana) či Klicperovo divadlo Hradec Králové (nevšední milostný příběh nejen pro notorické snílky Pěna dní v režii dvojice SKUTR). Jiné soubory tu vystoupí poprvé. Půjde například o Západočeské divadlo Cheb (inscenace s názvem Rychlé šípy RELOADED) a Divadlo na cucky Olomouc (Můj BF).
"Festivalová sobota 14. ledna bude vyhrazena současným studentům pražské DAMU, kteří představí autorskou adaptaci několika povídek Jacka Londona s loutkami a kartony nazvanou Tisíc tuctů, a brněnské JAMU. Ti přivezou scénický koncert z písní Jiřího Bulise s názvem Hodinku na Štědrý den," dodala Štěpánová.

Festival už poněkolikáté zahájí premiéra nového komorního titulu hostitelského Divadla v Dlouhé. Tentokrát to bude autorská pohybová inscenace Adély Laštovkové Stodolové nazvaná Dating v osmi. Je divadlem o tom, co všechno si bereme s sebou na první rande. Většina hostujících představení bude na festivalu mít pražskou premiéru.

Festival 13+ pořádá Divadlo v Dlouhé za přispění svého zřizovatele hlavního města Prahy a s podporou Státního fondu kultury. Všechny inscenace se zaměřují na publikum v teenagerovském věku, což je v domácí divadelně-festivalové nabídce výjimečné. Výjimečné je i vstupné - studenti zaplatí stokorunu.

http://www.divadlovdlouhe.cz/repertoar/festivaly/festival-13-8-rocnik-2017/

Autor článku: ČTK: bor, mha