07.06.2017 13:39

Festival ARENA 2017 v podání Divadla Bratří Formanů zahájí pražské divadelní léto

ARENA 2017, festival divadla, nového cirkusu, hudby a současné vizuální tvorby

Smíchovská náplavka u železničního mostu v Praze se přesně za týden promění ve festivalovou ARENU Divadla Bratří Formanů. Festival zahájí 14. června 2017 česká premiéra představení Forman Brothers´ Wild West Show – DEADTOWN. Během pěti dní uvidí návštěvníci i další představení z dílny bratří Formanů: loutkovou pohádku Aladin či se vydají na intergalaktický výlet s kosmonautem JURIM. Festival doplní koncerty, například The Prostitutes, Circus Brothers, Orchestroj, nebo unikátní nejmenší divadlo na světě – Gran Teatro Dentro. 

„Byl bych rád, kdyby se nám podařilo vytvořit místo na břehu Vltavy, které bude lákat diváky, kolemjdoucí, obyvatele a návštěvníky Prahy k odpočinku. Naším přáním je, aby se lidi do ARENY vybudované na smíchovské náplavce přišli třeba jen podívat. A když už tam budou, tak budu doufat, že se vydají ještě o kousek dál do světa lidské fantazie,“ říká Petr Forman.

Na stejném místě, kde od 14. do 18. června proběhne festival ARENA Divadla Bratří Formanů, stálo přibližně před 150 lety divadlo Smíchovská ARENA, které zažilo i Vlastu Buriana. Festival tak názvem a provedením symbolicky na tehdejší ARENU navazuje. Na návštěvníky festivalu tak kromě bohaté divadelní nadílky čeká také příjemné místo k relaxaci v originálním prostoru na břehu Vltavy s neopakovatelným výhledem na Vyšehrad.

„Jsme rádi, že v Praze vzniká nový festival, který nabízí návštěvníkům kulturní vyžití i možnost odpočinku v originálním prostředí, což prostor Smíchovské náplavky v blízkosti železničního mostu rozhodně je. Festival ARENA Divadla Bratří Formanů podporujeme a věříme, že osloví nejenom obyvatele Prahy, ale i návštěvníky z celého světa“, říká předsedkyně Výboru pro kulturu, památkovou péči, výstavnictví, cestovní ruch a zahraniční vztahy ZHMP Eliška Kaplický Fuchsová.

„Praha, jako většina metropolí, se stává uspěchaným místem. Je skvělé, že právě v takto hektickém městě vzniká alespoň na pár dní prostor, kde si lidé mohou odpočinout a trochu zapomenout na shon všedních dnů. Jakožto zastáncům zdravého životního stylu nám je festival sympatický, a proto jsme se ho rozhodli podpořit, říká Aziz Jahić, marketingový ředitel zdravotnické skupiny EUC.

Arena 20017

Autor článku: Dana Favaro