05.06.2017 09:19

Festival Cirk-UFF v Trutnově hlásí rekordní návštěvnost

Letošní sedmý ročník festivalu nového cirkusu Cirk-UFF, který v neděli skončil v Trutnově, zaznamenal rekordní návštěvnost. Drtivá většina ze tří desítek festivalových představení byla vyprodaná, řekl  ČTK ředitel festivalu Libor Kasík.

"Na nedělní večerní představení zůstalo několik volných míst, ale s návštěvností jsme spokojeni. Festivalová návštěvnost nám každoročně roste," řekl Kasík. Podle něj návštěvnosti pomohlo, že nový cirkus je více známý. "Samozřejmě festival má už za ty roky jméno, takže přijíždějí nejen lidé z České republiky, ale i ze zahraničí," dodal Kasík.

Na letošním festivalu vystoupil například australský soubor Gravity & Other Myths, který uvedlo představení Backbone. "To byla opravdu událost světového významu, sjelo se sem několik promotérů z celého světa od Paříže po New York, kteří se na to představení přijeli podívat," řekl Kasík, který dodal, že během představení se divákům při pohybu vystupujících doslova tajil dech.

Festival také uvedl dvě premiérová představení tuzemských souborů, například soubor Bratři v tricku nabídl Běžkařskou odyseu a Cirkus TeTy uvedl Hrdinky. Na festivalu se představil také Cirk La Putyka a další soubory.

Kasík na další ročníky festivalu plánuje opět uvádět nová představení tuzemských souborů před zahraničními promotéry. "Abychom je sem dostali, tak musíme nabídnout opravdu velkou záležitost, která tím cirkusovým světem hýbe, jako letos bylo představení Backbone," řekl Kasík. Podle něj festival již jedná se souborem Gravity & Other Myths o možnosti, že by příští rok uvedli další představení. "My bychom jim poskytli sál Společenského centra UFFO na zkoušení a pak je to pro nás i finančně únosné, jinak bychom to nezaplatili," řekl Kasík.

www.cirkuff.cz

Autor článku: ČTK: sja, mol