07.05.2021 08:06

Festival Divadelní svět Brno 2021 bude! A nabídne novou perspektivu

Organizátoři Mezinárodního divadelního festivalu současného divadla Divadelní svět Brno hlásí, že úspěšný a divácky oblíbený festival v termínu 20.-25. 5. 2021 proběhne, a to navzdory nejistotě, v níž se česká kulturní scéna už několik měsíců nachází. Tématem festivalu, který je pro všechny případy připraven ve třech variantách, bude tentokrát příznačně Nová perspektiva.

Vzhledem k panující nejistotě a bezvýsledným vyjednáváním jsme požádali příslušné ministry, aby festivalu udělili výjimku z platných epidemiologických opatření a umožnili realizaci festivalu coby jednoho z pilotních projektů,“ říká," ředitel festivalu Divadelní svět Brno Martin Glaser.

V reakci na situaci, v níž zodpovědní politici nejsou schopni nabídnout nejen divákům, ale vlastně celé společnosti, solidní perspektivu, jsme se s vynaložením všech sil rozhodli připravit tři různé varianty festivalu, které nám umožní dostát závazku vůči našim divákům i kolegům divadelníkům za každé situace,“ dodává jedna z dramaturgyň festivalu Barbara Gregorová.

Perspektiva, kterou festival nabídne, přitom bude nečekaně široká: sahat bude od zahraničních inscenací, přes české a v koprodukci Divadelního světa Brno a subjektů z nezávislé scény vzniklé inscenace až po tematické večery, diskuse, koncerty nebo třeba jen inscenované procházky. V nejisté době festival podle brněnských tvůrců nabídne jedinou jistotu: na své si přijde každý.

Průběžně aktualizovaný program a informace o festivalu naleznou diváci na webových stránkách www.divadelnisvet.cz.

Autor článku: Zuzana Žáková Klimplová a Vojtěch Pospíšil