23.02.2018 11:32

Festival divadla 2-3-4 herců v Třebíči nabídne divákům šest představení

Úvodním představením 16. ročníku Festivalu divadla 2-3-4 herců v Třebíči bude 5. března inscenace 4000 dnů v podání pražského divadlo Ungelt. Festival potrvá do 22. března a nabídne divákům šest představení, včetně toho, v němž jednu z hlavních rolí ztvární patron festivalu a třebíčský rodák Oldřich Navrátil. Některá představení jsou již vyprodaná, řekla dnes ČTK Eva Malá z pořádajícího městského kulturního střediska.

Lístky už není možné zakoupit na závěrečné představení brněnského Divadla Komediograf Manželství v kostce, ve kterém po boku Oldřicha Navrátila exceluje Zuzana Kronerová. Vyprodané je i představení pražského Divadla v Rytířské Chvilková slabost s Davidem Matáskem a Petrou Špalkovou v hlavních rolích. „Na ostatní představení už zbývá jen posledních pár vstupenek," řekla Malá. O festival je tradičně velký zájem. Koná se v Národním domě, který podle pořadatelů poskytuje na rozdíl od divadla Pasáž žádanou komorní atmosféru. Má kapacitu asi 400 míst.

Stejně jako v minulých ročnících budou moci diváci hlasovat pro nejlepší představení, které jako cenu získá keramickou sošku Andělky. Program letošní přehlídky zájemci najdou na webových stránkách.

https://www.mkstrebic.cz/info-pro-abonenty-14-3/festival-divadla-2-3-4-hercu/

Autor článku: ČTK: vkr, kš