09.09.2019 10:37

Festival Mime Mission ve Švandově divadle

17. - 19. 10. 2019! Nevšední přehlídka pantomimy Radima Vizváryho a jeho hostů.

Ve třech dnech divákům nabídne tři nejúspěšnější inscenace souboru Mime Prague – Sólo, VIP a Pejprbój. Za hranice české pantomimy dají nahlédnout světoznámé australské duo Umbilical Brothers a objev německé pantomimy Jannis Eggelsmann. Bonusem přehlídky bude večerní show Mime Collection, na které kromě Radima Vizváryho a zahraničních hostů vystoupí ještě další umělci a soubory. Osm výstupů připravených speciálně pro tento večer nabídne širokou škálu tvorby, která reprezentuje současné mimické a nonverbální divadlo. Neopakovatelný zážitek pro ty, kteří mají rádi pantomimu, ale i pro ty, kteří ji teprve objevují. Účinkující večerní show Mime Collection: Michaela Stará, Filip Zahradnický, Mates Petrák & Jindřich Panský, Anton Eliaš & Lukáš Šimon, Trygve Wakenshaw, Jannis Eggelsmann a Umbilical Brothers

 • Michaela Stará (CZ): Ping Pongue
  Taneční číslo, propojující taneční styl Vogue s elementy žonglování s ping-pongovými míčky.
  Tvorba Michaely je jedinečná, propojuje různé styly street dance s prvky pantomimy a nového cirkusu.
 • Filip Zahradnický (CZ): Vermilion
  Unikátní vystoupení propojující originální žonglérské prvky, loutku, pohyb a osobitý nadhled našeho předního žongléra, který absolvoval na cirkusové škole The Academy of Modern Circus (AMoC) v dánské Kodani.
 • Jindřich Panský & Mates Petrák (CZ): Repre
  Od pantomimy k akrobacii aneb jak by to vypadalo naopak? Jindřich je všestranný novocirkusový performer, který vyniká vysokou kvalitou artistických výkonů. Mates je mladý talentovaný mim a akrobat. Oba dva jsou členi skupiny Losers Cirque Company a ve své společné tvorbě rozvíjejí akrobacii do herecké polohy.
 • Anton Eliaš & Lukáš Šimon (SK): Sugar a bič
  Komická pantomima o dvou robotech, kteří už nemůžou nikomu posloužit, a tak radši baví sami sebe. Ukázku z představení Robo Erectus vol. II představí Anton a Lukáš, kteří patří mezi nejvýraznější mimy nové generace slovenské scény.
 • Filip Hajduk (SK): Improbalans
  Filip Hajduk je žonglér a klaun, jehož specializací jsou balanční techniky. Malé i nadměrné předměty na bradě nebo na hlavě se staly pro něj rutinou, takže své dovednosti posouvá nad lidské chápaní a zábavnou formou překvapuje diváky, ale i sebe.
 • Trygve Wakenshaw (NZL): Nautilus
  Novozélandský mim a komik, který zaujme svým současným vnímáním pantomimy. Trygve představí několik situací ze své mezinárodně úspěšné show Nautilus a překvapí svým sexy pantomimickým striptýzem.
 • Jannis Eggelsmann (D)
  Jannis Eggelsmann je německý nadějný mim nové generace. Průpravu v oboru pantomimy získal na prestižní škole Die Etage v Berlíně. Jeho bravurní technika vyniká propojováním klasické pantomimy s prvky street dance.
 • Umbilical Brothers (AUS)
  Mezinárodní komediální fenomén, který propojuje vokální a fyzické schopnosti se směsí pantomimy, grotesky a stand-upu. Světoznámé Duo přijíždí do Prahy se svým představením The Best of The Worst of The Best, které odehraje 19.10.2019 ve Švandově divadle. V rámci Mime Collection představí neopakovatelnou ochutnávku.

Více informací: https://svandovodivadlo.cz/repertoar/festivaly/126/mime-mission

Autor článku: Martina Měšťanová

Festival Mime Mission ve Švandově divadle

Festivaly

16.09.2019

Zahraniční divadelní program festivalu 4+4 dny v pohybu otevře provokativní show The Clearing

Mezinárodní festival současného umění 4+4 dny v pohybu má již tradičně na programu také výrazný zahraniční divadelní program. Divadelní část festivalu bude v sobotu 5. 10. ve 20:00 zahájena v pražském Divadle Archa představením The Clearing amerického performera a kurátora Jeremyho Wadea. Diváci se mohou dále těšit například na finsko-egyptskou umělkyni Samiru Elagoz nebo íránského non-binárního umělce Sorour Darabi.

13.09.2019

Malá inventura míří do regionů

Jičín, Jihlava, Opava a České Budějovice ožijí z kraje podzimu divadlem. Festivaly, které v regionech proběhnou mezi 19. zářím a 2. listopadem, navazují na Malou inventuru Praha. Ta každoročně představuje nejzajímavější projekty nového divadla za poslední rok, a to české i zahraniční.

09.09.2019

Mezinárodní divadelní festival Pražské křižovatky 2019

Třetí ročník mezinárodního divadelního festivalu Pražské křižovatky opět přiváží mimořádná zahraniční představení. Jde o inscenace a projekty úspěšné na evropských festivalech, všechny posouvají světové divadlo a jindy než na Pražských křižovatkách je v tuzemsku nelze vidět. Letošní ročník festivalu jako by tematicky svíral motiv hlasu, naslouchání, slyšení. Konkrétně zachytí hlasy zábavy, ale nechá mluvit i publikum, či úplně utiší herce. Festival rovněž takto připomíná dědictví Václava Havla, vztah divadla a politiky a letos rovněž třicáté výročí sametové revoluce.