11.08.2017 13:49

Festival Moravské divadelní léto nabídne open-air uvedení populární inscenace Robin Hood i hosty z Bratislavy

Po loňské pauze se festival Olomoucké divadelní prázdniny vrací s novým názvem a v atraktivní podobě. Hlavním tahákem Moravského divadelního léta bude uvedení populární činoherní inscenace Robin Hood pod širým nebem. A to hned na třech místech! Premiéru pod širým nebem zažije inscenace tragikomedie Woodyho Allena Central Park West. Na festivalu se představí i hostující soubor La Komika z Bratislavy. Sedmý ročník festivalu potrvá od 25. srpna do 2. září.

Nabídneme představení z produkce našeho divadla a za diváky se vypravíme i mimo Olomouc. Také proto získal festival nový název Moravské divadelní léto. Tři představení se uskuteční v amfiteátru Korunní pevnůstky v centru Olomouce, jedno představení odehrajeme na pevnosti v Křelově a na začátku září se přesuneme do prostor zámeckého parku v Čechách pod Kosířem. Jsme odhodláni hrát za každého počasí a doufám, že k nám budou divadelní bohové milostivi,“ sdělil za pořádající Moravské divadlo Olomouc jeho ředitel Pavel Hekela.

Inscenace Robin Hood režijního dua Michaela Doleželová-Roman Vencl se dočká hned tří uvedení pod širým nebem. „Jsem moc rád, že podařilo prosadit nový model Divadelních prázdnin, který bychom rádi zachovali i pro další ročníky, a sice uvádět velké činohry pod širým nebem na zajímavých místech v rámci Olomouckého kraje. Letos to bude právě Robin Hood, který je přímo předurčen pro takovou produkci. Je skvělé, že se podařilo domluvit tak atraktivní místa, jako je fort v Křelově nebo zámecký park v Čechách pod Kosířem. Každé to představení bude jiné, protože ho budeme muset upravit na míru pro dané místo, a to ve spolupráci s Petrem Nůskem, uznávaným choreografem bojových scén, který se kromě jiného podílel na natáčení hollywoodských velkofilmů Letopisy Narnie nebo Hellboy“ uvedl Vencl.

V titulní roli se představí Tomáš Krejčí. „Na uvedení Robina Hooda pod širým nebem se už velmi těším. Bude to jistě velmi zajímavá zkušenost a každé představení bude určitě trošku jiné, než když ho uvádíme u nás v divadle. Diváky bych pozval a nalákal na dvě a půl hodiny skvělé podívané plné bojových akcí, humoru a napětí,“ sdělil Krejčí.

Poprvé se pod širým nebem představí komorní inscenace Central Park West. Tragikomedie Woodyho Allena pro pět herců, o kterou byl mimořádný divácký zájem dlouho před lednovou premiérou, zahájí třídenní program v areálu Korunní pevnůstky. Vedle olomouckých činoherců vystoupí na přehlídce také autorské divadlo La Komika. Bratislavský soubor nabídne komedii režiséra Karola Vosátka Navždy, alebo nikdy, v níž hlavní hrdina zjistí, že zbavit se kvůli milence dlouholeté manželky nebude tak jednoduché. „Karol Vosátko se ve své tvorbě soustředí převážně na partnerské vztahy, které zasazuje do různých žánrů od komiksu až po sci-fi detektivku. Jeho poetika míchání žánrů je patrná i v komedii Navždy, alebo nikdy, která byla v původní verzi velmi černou komedií. Po vzniku divadla La Komika se kolem Karola seskupila společnost herců, která ho inspirovala ke komediálnějšímu vyznění hry i celé inscenace,“ popsala za vedení divadla Natália Vosátková.

Amfiteátr v areálu Korunní pevnůstky pojme až 600 návštěvníků, v Křelově je více než 400 míst k sezení a v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem bude pro diváky přichystáno více než 200 židlí. „K dispozici budou i vstupenky „na stání“, zájemci si mohou přinést deky a usednout či ulehnout na travnaté plochy v okolí hlediště,“ doplnila vedoucí obchodního oddělení Moravského divadla Jitka Jahodová. Hraje se za každého počasí. Během představení není dovoleno používat deštníky, protože omezují viditelnost ostatním divákům. Z tohoto důvodu doporučujeme návštěvníkům vzít si s sebou v případě nepříznivého počasí nepromokavou bundu nebo pláštěnku. Vstupenky na jednotlivá představení v cenovém rozpětí 150 až 290 korun je možné zakoupit v informačním centru v podloubí olomoucké radnice, případně on-line na webu Moravského divadla.

Záštitu nad akcí převzal primátor statutárního města Olomouce Antonín Staněk a hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk. „Spolu s panem primátorem a hejtmanem přeji jako třetí sudička nad kolébkou nového festivalu našemu miminu, aby se mu dařilo, dobře rostlo a dělalo radost všem okolo,“ shrnul Hekela.

Moravské divadelní léto

PROGRAM FESTIVALU:
25. 8. ROBIN HOOD (Moravské divadlo Olomouc) – Fort Křelov

26. 8. CENTRAL PARK WEST (Moravské divadlo Olomouc) – areál Korunní pevnůstky

27. 8. NAVŽDY, ALEBO NIKDY (La Komika Bratislava) - areál Korunní pevnůstky

28. 8. ROBIN HOOD (Moravské divadlo Olomouc) – areál Korunní pevnůstky

2. 9. ROBIN HOOD (Moravské divadlo Olomouc) – areál zámku Čechy pod Kosířem

 

Autor článku: převzato z: http://www.moravskedivadlo.cz/moravske-divadlo/prectetesi/tiskovezpravy/festival-moravske-divadelni-leto-nabidne-open-air-uvedeni-popularni-inscenace-robin-hood-i-hosty-z-bratislavy/?s=detail