25.07.2017 09:59

Festival na zámku v Pardubicích nabídne sedm divadelních souborů

Na druhém ročníku divadelního open air festivalu Pernštejn(l)ove, který začíná 2. srpna na zámku v Pardubicích a potrvá do 5. srpna, vystoupí sedm souborů. Představení s tématem lásky odehrají na několika místech historického areálu. „Povzbuzeni loňským úspěchem jsme přichystali divadelní zážitek nejen na nádvoří Zámku Pardubice, ale poprvé také na zámeckém rondelu a v rytířských sálech," sdělil ČTK ředitel Východočeského muzea v Pardubicích Tomáš Libánek.

Do Pardubic zamíří soubory z Českých Budějovic, Kroměříže, Olomouce, Vamberku, Jaroměře a Hradce Králové, vystoupí i místní divadelníci. „Inscenace si vybíráme na soutěžních přehlídkách po celé republice," uvedla dramaturgyně divadelní části festivalu Kateřina Fikejzová Prouzová.

Program zahájí muzikál Cyrano v podání stejnojmenného ansámblu. Podle organizátorů bude dalším lákadlem vystoupení souboru Q10, který 4. srpna uvede netradiční úpravu Shakespearova Romea a Julie R+J. Děj je zasazen do Brazílie a je postavený na akrobacii a bojovém umění Capoeira. Tentýž den odehraje Divadlo Jesličky Josefa Tejkla adaptaci filmu Ať žijí Beatles (My dva a Beatles), fiktivní příběh o usmíření a návratu slavné skupiny.
Nezvyklé půlnoční představení čeká diváky 4. srpna na zámeckém rondelu. Erotickou poezii představí soubor Děvčátko a slečny v programu nazvaném Ušubraná. Závěr festivalu v sobotu 5. srpna bude patřit komedii Kuřačky a spasitelky z repertoáru pardubického Divadla Exil. Vypráví o životě tří sester v době babyboomu, internetových seznamek, pracovních kariér a ezoterních kurzů, jak být sebevědomou ženou. Kompletní program je uveden na stránkách přehlídky.

Diváky čeká větší komfort než loni. Na zámeckém nádvoří bude vystavěno stupňovité hlediště, které zlepší viditelnost na pódium. K dispozici budou stánky s občerstvením, chybět nebude doprovodná výstava, soutěže a další program.

http://www.pernstejnlove.cz/

Autor článku: ČTK: dos, ktp

Festival na zámku v Pardubicích nabídne sedm divadelních souborů

Festivaly

15.07.2018

V Plzni začne divadelní část letního festivalu Živá ulice

Částí zaměřenou na pouliční divadlo začne 16. července v Plzni tradiční letní multižánrový festival Živá ulice. Jeho první blok nazvaný Za dveřmi… je divadlo nabídne do 18. července v Mlýnské strouze v sadovém okruhu u historického centra města 11 představení pod širým nebem, mikrokoncert pro jednoho diváka, novou magii, street dance či klaunérii.

12.07.2018

Mirotické setkání loutek a hudby

Zveme Vás již po patnácté do jihočeských Mirotic. Ve dnech 10. a 11. srpna 2018 se ostrov u Dolejšího mlýna po roce opět promění v pohádkový a hudební ráj. Herec a moderátor Radek Daniel Pokorný slavnostně zahájí kulturní hostinu v pátek 10. srpna ve 13 hodin. Rádi přivítáme nejenom děti, ale také všechny dospěláky, kteří jsou snílci a chtějí se vrátit do dětských let, alespoň na dva dny.

09.07.2018

10. ročník festivalu Nultý bod se zaměří na intimitu

Jubilejní 10. ročník Mezinárodního festivalu Nultý bod proběhne od 16. do 21. července 2018 v prostorách Divadla v Celetné, ve Veletržním paláci Národní galerie, v Divadle Kampa a ve Werichově vile. Tématickou linií letošního ročníku je intimita. Nultý bod je festivalem, který do Prahy pravidelně přiváží to nejzajímavější ze současné zahraniční tvorby na poli cross-over projektů se zaměřením na taneční, fyzické, loutkové a vizuální divadlo.