15.09.2017 13:02

Festival Opera 2017 neuvede představení Oresteia

Na festivalu hudebního divadla Opera 2017, který se od 13. září koná na různých místech v Praze, se 5. listopadu neuskuteční představení Oresteia Iannise Xenakise. Pražská premiéra opery se měla odehrát v prostorách Malé dvorany Národní galerie. Důvodem zrušeného představení je rozhodnutí NG prodloužit na stejném místě výstavu Magdalény Jetelové do 19. listopadu. ČTK o tom dnes informovala ředitelka festivalu Lenka Šaldová.

„Zprávu o prodloužení výstavy jsme se dozvěděli 31. srpna, kdy vyšla na webových stránkách Národní galerie. Nový prostor ani nový termín pro představení opery Oresteia nebylo možné na poslední chvíli zajistit, zejména kvůli časové vytíženosti téměř stovky účastníků produkce," uvedla Kristýna Konczyna z Ostravského centra nové hudby, které operu zajišťovalo.

Letošní 13. ročník festivalu Opera 2017 zahájilo 13. září představení Řeckých pašijí Bohuslava Martinů v podání Moravského divadla Olomouc. Do 5. listopadu festival v metropoli nabídne inscenace operních souborů z Česka a Slovenska. Představení se budou hrát v Národním divadle, Stavovském divadle nebo v Českém muzeu hudby.

Festival pořádá Jednota hudebního divadla od roku 1993 každé dva roky. Je nesoutěžní, ale i letos budou výjimečné výkony oceněny čestnými cenami, takzvanými Libuškami. Uděleny budou za nejlepší inscenaci nebo mimořádnou interpretaci role.

www.festival-opera.cz

Autor článku: ČTK: jir, jw