17.01.2020 10:11

Festival performance artu – Performance Crossings 2020: výzva k účasti

Cross Attic vyhlašuje otevřenou výzvu pro umělce k příležitosti prezentování tvorby na festivalu performance artu Performance Crossings, který proběhne od 5. do 9. května 2020 v Praze.

Performance Crossings 2020 je čtvrtý ročník mezinárodního festivalu zaměřujícího se na performance art a příbuzné umělecké formy. Festival představuje tvůrce z celého světa a otevírá dialog mezi umělci a diváky, mezi myšlenkami a jejich zpracováním.

Open call pro Performance Crossings 2020 není vymezený žádným tématem.

Kurátorský přístup letošního ročníku se zakládá na snaze prezentovat individuální témata hluboce zakořeněná v konkrétní umělecké praxi. Cílem je osvobodit se od předem nastavených zadání, která sice mohou působit jako pozitivní stimul a zdroj inspirace, na druhou stranu mohou vést k absurdní kreativní ekvilibristice.

Tento open call je výzvou pro umělce a umělkyně k zasílání svých nejmilejších prací, odložených konceptů, extravagantních či provokativních nápadů libovolné formy a délky. Co vás na vaší umělecké práci nejvíc vzrušuje, baví, naplňuje? Co jste chtěli už mnohokrát udělat, ale váš nápad vám přišel příliš hloupý, trapný, nekorektní, divný, nudný, zbytečný nebo se jen nehodil do open callu či grantových výzev?

Jako kurátory nás zajímá především to, co zajímá vás – umělce/umělkyně, teoretiky/teoretičky… – co je pro vás opravdu důležité!

Deadline výzvy: 26. leden 2020
Výsledky: 10. únor 2020

Formulář přihlášky, více informací a podmínky: https://forms.gle/wv7USzrs1ySVtWUu6

Performance Crossings kolektiv: Antonín Brinda, Mirek Buddha, Petr Dlouhý, Heidi Hornáčková, Klaudie Osičková

https://performancecrossings.com/

Autor článku: Převzato z: culturenet.cz