11.02.2019 10:42

Festival SETKÁNÍ/ENCOUNTER již zná jména divadelních škol pro letošní 29. ročník

Na Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER se se svými inscenacemi přihlásilo celkem 45 škol z celého světa. O tom, kdo ze zájemců se zúčastní festivalu, rozhodovala výběrová komise. Nakonec se rozhodla pro dvanáct vybraných škol a jejich představení. Návštěvníci festivalu se mohou ve dnech 2. -6. dubna 2019 těšit např. na inscenace z Lotyšska, Bosny a Hercegoviny, Filipín, Ruska nebo na každoroční Polsko, Slovensko a samozřejmě Českou republiku.

Zahájení celého festivalu proběhne 2. dubna 2019 na Moravském náměstí, kde bude postavena Open Air Stage. Kromě toho zde i sólově vystoupí slovenská písničkářka Katarzia. Další se představí kapela Acute Dose a studenti JAMU. Účastníci si mohou tedy mimo divadelních inscenací užít i vystoupení hudební.

V Kabinetu Múz bude probíhat také výstava, a to od 11. března až do konce festivalu. Bude se jednat o výstavu fotografií z minulých ročníků festivalu SETKÁNÍ/ENCOUNTER.

V letošním roce přicházejí studenti s novinkou, která rozšiřuje platformu festivalu. Touto novinkou bude pětidenní tvořivý WORKSHOP | SETKÁNÍ/ENCOUNTER, který je určen studentům a studentkám divadelních fakult z České republiky, Slovenska, Maďarska a Polska. Odborným lektorem tohoto workshopu je Attila Antal -divadelní a filmový režisér, skladatel a autor. Výstupem tohoto workshopu bude krátké představení -scénická účast -vyjadřující letošní téma festivalu -SETKÁNÍ Léčí / Regenerate with ENCOUNTER, které bude součástí závěrečného ceremoniálu.

Organizátoři festivalu tímto děkují Mezinárodnímu Visegrádskému fondu, Statutárnímu městu Brnu a Státnímu fondu kultury, za jejichž podpory je festival pořádán.

http://www.encounter.cz/

Autor článku: Lucie Ošmerová