09.03.2022 10:18

Festival sólové tvorby pro děti a mládež nabídne divadlo, workshopy i diskusi s psychoterapeutem

Již po dvacáté zve pražský KD Mlejn na přehlídku sólových představení zaměřených na dětské a dospívající diváky. Od 31. března do 4. dubna uvede pohádky pro nejmenší, novocirkusový kabaret sólových čísel předních českých artistů i inscenaci s tematikou úzkosti a depresí, na kterou naváže diskuse s psychoterapeutem. Festival doplní cirkusové a jógové workshopy pro batolata i větší děti a výstava hybohledů a dřevorytů Pavla Macka.

Festival sólové tvorby pro děti a mládež slaví dvacáté narozeniny a svou dramaturgii tak příznačně zaměří na tvorbu pro starší diváky. Ty poprvé čeká novocirkusový kabaret sólových představení předních českých artistek a artistů, hudební projekt Hele nebo dokumentární představení V kruhu Kláry Hajdinové, reflektující téma úzkosti a depresí. „Jsem ráda, že se letos podařilo v takové míře zařadit tvorbu pro mládež. Kromě výběru kvalitních inscenací, které plní tradiční funkce divadla, je naší snahou dát divákům ještě něco navíc. Letos přinášíme diskusi s psychoterapeutem, která bude následovat po představení V kruhu Kláry Hajdinové. Budeme si povídat o problematice úzkostných stavů a depresí, která je v souvislosti s uzavíráním škol kvůli covidu ještě aktuálnější, než dříve. Další novinkou letošního ročníku je také uvedení koncertu, který je určen také starším dětem,” láká diváky dramaturgyně festivalu Zuzana Drábová.

Na své si ale přijdou i malí diváci. Pro ně je připravena pohádka Prostě žába v podání Divadla u staré herečky, Fimfárum Tomáše Podrazila nebo workshopy. „Jako obvykle se zaměříme na rozvoj dětí pohybem na našich cirkusových a jógových workshopech, které nabídneme dětem už od batolecího věku. Nabitý program doplní výstava výtvarníka Pavla Macka, která dětem nabídne oblíbené hybohledy a dřevoryty. Snažili jsme se vytvořit atraktivní program pro všechny věkové skupiny, což se podle mého názoru podařilo. Věřím, že se žádné dítě v hledišti nebude nudit,“ doplňuje Drábová.

Festival sólové tvorby pro děti a mládež pořádá KD Mlejn s finanční podporou Magistrátu hlavního města Prahy a Městské části Praha 13.

Podrobný program festivalu včetně informací o vstupenkách najdete na www.mlejn.cz.

Autor článku: MgA. Zuzana Drábová

Festival sólové tvorby pro děti a mládež nabídne divadlo, workshopy i diskusi s psychoterapeutem

Festivaly

07.02.2023

Struny dětem zvou na konci března na Báru Polákovou, Floexe, Petru Ernyei nebo Jiřího Vodičku

Rodinný festival Struny dětem opět poslední březnový víkend 24. až 26. března zamíří do divadla Minor a na Novoměstskou radnici, které rozehraje hudbou nejrůznějších žánrů, divadlem i tancem. Nabitý hudební program láká na jazz, world music, klasiku, elektroniku i chytrý pop. Vystoupí například Bára Poláková, skladatel a hudebník Floex, který pozve posluchače do tajemného světa Machinaria i dalších počítačových her nebo S.V.A Trio se svou pořádnou porcí jazzu.

28.01.2023

Smetanova Litomyšl připomene krásné časy

Národní festival Smetanova Litomyšl v roce 2023 slaví půlkulaté jubileum, v období 18 dní od 15. června do 2. července se uskuteční jeho 65. ročník. Přinese 35 pořadů hlavního programu, který doplní doprovodný program ve Festivalových zahradách a 19. Smetanova výtvarná Litomyšl.

25.01.2023

Čeští umělci na festivalu Cirkopolis 2023

Mezinárodní festival nového cirkusu Cirkopolis vybírá tradičně vedle neotřelých umělců z různých koutů světa i tuzemské, kteří se vyrovnají zahraniční konkurenci. Česká scéna nabídne sólový projekt závěsné akrobatky a performerky Lenky Švolíkové, jež se zapíše do paměti diváků představením Sandwritten. Chybět nemůže ani výrazná tvář současné scény Eliška Brtnická, jejíž kinetická performance Thin Skin kloubí prvky nového cirkusu a výtvarné instalace.