18.08.2017 10:28

Festival VyšeHrátky bude v září na Vyšehradě počtrnácté

Už počtrnácté se letos na pražském Vyšehradě začátkem září uskuteční interaktivní festival nejen pro děti a jejich rodiče s názvem VyšeHrátky. Tematické workshopy, představení pro diváky různého věku a už tradiční divadelní bojovou hru s podtitulem Chytře a jednoduše: Zpráva o vynálezcích nabídne tato přehlídka od 4. do 10. září v prostorách vyšehradské Královské akropole, oznámil ČTK mluvčí přehlídky Daniel Brátka.

"Dopolední hodiny budou patřit školám, pro jejichž žáky bude pětkrát za sebou připravena zážitková divadelní bojovka, letos zaměřená na převratné vynálezy a důležité vynálezce. Od pátku 8. do neděle 10. září nabídneme program pro děti různých věkových kategorií. Čekají na ně pohádky a workshopy souborů z různých koutů České republiky i Slovenska. Několik příběhů pro nejmenší odehraje pořádající Studio Damúza a stálý host Divadlo Toy Machine. Historii filmové techniky, principy promítání a filmových optických klamů představí DivadloČinema," uvedl mluvčí.
Centrum pro nový cirkus CIRQUEON dá podle něj malým i velkým možnost vyzkoušet si základní akrobatické prvky.
"Chybět nebude ani Divadlo Continuo, představení pro nejmenší diváky od deseti měsíců do tří let přiveze Bábkové divadlo na Rázcestí z Bánské Bystrice. Tříleté a o něco starší děti pobaví loutková pohádka Divadla Odivo," dodala ředitelka festivalu Tereza Tomášová. Samozřejmostí je také off-program pro děti a jejich rodiče, víkendové kreativní dílny a koncert vesmírné kapely Divadla Polárka s názvem Polaris.

VyšeHrátky se konají od roku 2004 se zaměřením na loutkové a autorské divadlo a hravě vzdělávací aktivity pro veřejnost. Program se zaměřuje na rodiče, kteří chtějí aktivně trávit volný čas se svými dětmi a školní kolektivy. Snaží se tvořit alternativu ke konzumním akcím s "pouťovým" programem. Důraz kladou na podněcování fantazijního a tvůrčího pohledu na svět, aktivní přístup diváka-partnera, zprostředkování mezigeneračního rozhovoru a podporu tvorby studentů uměleckých vysokých škol.

www.vysehratky.cz

Autor článku: ČTK: bor, mal