04.05.2017 10:20

Freš Manéž je prostorem pro mladé artisty z Česka i zahraničí

Čtvrtý ročník festivalu a setkání mladého cirkusu hostí pracoviště Legato v brněnských Kohoutovicích ve dnech 8.-11. června 2017.  Dny plné tvrdé cirkusové dřiny, workshopů, tréninků, her i představení pro širokou veřejnost vyvrcholí sobotním Varieté FREŠ, ve kterém se představí všichni mladí účastníci festivalu z Olomouce (Cascabel), Brna (LeGrando), Břeclavi (Cigi Cigi Cirkus), Bratislavy (Cirkus Kus), Prahy (Cirqueon), Plzně (Žongléros) a Stuttgartu (Cirkus Zarafatzi a Helene).

Pracoviště LEGATO, které je součástí Střediska volného času Lužánky, navštíví na 70 mladých lidí z Česka, Slovenska, Německa a Irska. Freš Manéž je čtyřdenním prostorem pro setkání mladých (začínajících) artistů a jejich trenérů a pedagogů z ČR a okolí, jehož cílem je sdílení a předávání cirkusových dovedností, zkušeností a zážitků, a to prostřednictvím různých společných aktivit (workshopů, společných tréninků, her, …). Část programu je také otevřena široké veřejnosti. Kromě účastníků se v něm představí i několik profesionálů.

 „Letos se mohou diváci těšit například na irské duo Maleta Company a jejich pohybově-žonglovací představení Boa Noite“ zve milovníky novocirkusového umění ředitel festivalu Jovan M. Jovanovski.

Současně však dodává, že středobodem festivalu jsou právě mladí cirkusoví artisté, kterým je věnována většina programu. Festival vznikl v roce 2014 pod organizátorskou taktovkou Cirkusu Legrando.

www.fresmanez.cz

Autor článku: Konrad Heczko