14.05.2018 10:27

Fyzická partitura a akce – workshop Farmy v jeskyni

Mezinárodní divadelní studio Farma v jeskyni zve k účasti na dílně Fyzická partitura a akce pod vedením režiséra a choreografa Viliama Dočolomanského.

14. až 17. června 2018, DOX Centrum současného umění

Soubor Farma v jeskyni je známý svojí specifickou prací s výrazem performera, kterou charakterizuje osobní zaangažovanost, ponoření se do tématu, muzikalita a vysoká dynamika. Za 16 let své existence se studio stalo platformou pro kontinuální osobnostní a profesní rozvoj umělců z mnoha zemí a vytvořil nezaměnitelný rukopis, který boří hranice mezi interpretem pohybovým, hudebním a hereckým. Ačkoliv se v každém ze svých dlouhodobých projektů soustředila Farma v jeskyni na výzkum různých výrazových možností, základní osou individuální tvorby zůstává práce s akcí a fyzickou partiturou.

Dílna seznámí účastníky s různými způsoby tvorby fyzické partitury, zaměří se na vztah mezi vnitřní strukturou a vnější kompozicí akce, mezi rytmem a významem, mezi živou přítomností a přesnou fixací. Navede a inspiruje účastníky ke každodenní praxi, od tréninku k tvorbě, a nabídne individuální přístup s ohledem na momentální dispozice účastníka.

Dílna se uskuteční pod vedením Viliama Dočolomanského, držitele Evropské ceny Nové divadelní reality a členů souboru, kteří vedli desítky workshopů v ČR i zahraničí (Brazílie, USA, Korea, Španělsko, Německo, Holandsko, Polsko, Slovensko).

Workshop je spojený s výběrem performera nebo stážisty pro dlouhodobou spolupráci se souborem.

Místo konání: Centrum současného umění DOX, Poupětova 1, Praha 7, www.dox.cz

Účastnický poplatek: 4 500 Kč pro české a slovenské zájemce – podpořeno grantem hl. města Praha.
Kapacita míst je omezena.
Pro zajištění místa je nutné zaplatit do 7. června 2018 zálohu ve výši 2 200 Kč.
Registrace: životopis a krátký průvodní dopis (vaše motivace, zkušenosti, ambice..) posílejte na E management@farminthecave.com. Registrace se uzavírá 3. června.

Více informací na: http://farminthecave.com/aktuality/49-dilna-akce-a-fyzicka-partitura/
Událost na Facebooku: https://www.facebook.com/events/442622526191015/

Autor článku: Převzato z: culturenet.cz