25.01.2007 00:00

Herečka zlínského divadla Čermáková je nominovaná na cenu Thálie

Zlín 25. ledna (ČTK) - Herečka zlínského divadla Helena Čermáková se dostala do nejužšího výběru v činoherní kategorii na Ceny Thálie za rok 2006. Pomyslný boj svede mimo jiné s herečkami Vilmou Cibulkovou a Helenou Dvořákovou. Nominace oznámila herecká asociace. ČTK o tom dnes informovala Jarmila Trávníčková z Městského divadla Zlín.

"Jsem hrozně poctěna. Myslím ale, že je to zásluhou všech mých kolegů. Inscenace Smrt Hippodamie upoutala pozornost jako celek," řekla ČTK krátce po oznámení nominace zlínská herečka, která ocenění již v minulosti získala. Cenu Thálie za rok 1999 získala za roli Júdit ve stejnojmenné divadelní hře autorů Rostislava Křivánka a Vladimíra Franze za zralou a hluboce prožitou hereckou kreaci. O dva roky později získal Cenu Thálie za celoživotní dílo herec Lubor Tokoš.

Ceny Thálie budou předány 24. března v historické budově Národního divadla v Praze v přímém přenosu České televize. Moderátorem opět bude plzeňský dramatik, herec a režisér Antonín Procházka. Členové čtyř porot hodnotili výkony v inscenacích, které se na jevišti objevily od 1. prosince 2005 do 30. listopadu 2006.

slu nlm

Autor článku: ČTK