15.03.2018 18:39

Horácké divadlo Jihlava mimořádně uvede inscenaci Vrátila se jedné noci

Horácké divadlo v Jihlavě odehraje v pátek 16. března od 19:00 mimořádně představení Vrátila se jednou v noci. Hra měla derniéru už 6. února, divadlo se ale rozhodlo ještě jednou ji nabídnout divákům, protože představitelka hlavní role Fanny Anna Bazgerová byla za svou roli vybrána do širší nominace Cen Thálie 2017, tedy mezi deset nejlepších ženských hereckých výkonů v loňském roce. ČTK to dnes sdělila mluvčí divadla Mirka Kvíčalová.

„Komedie byla součástí dramaturgického plánu minulé, 78. sezóny a její poslední uvedení bude 26. v řadě, vidělo ji tedy kolem 8000 diváků," řekla Kvíčalová.

Inscenace argentinského autora Eduarda Rovnera v režii Pavla Šimáka měla v jihlavském divadle premiéru 18. března 2017. Bazgerová v ní ztvárnila roli matky, kterou zvedne z hrobu to, že se její syn, starý mládenec, hodlá oženit. Ani po smrti se mu nepřestane plést do života.

Anna Bazgerová pochází z Olomouce, letos oslaví 61. narozeniny. Do svého prvního angažmá nastoupila v roce 1977 v Českém Těšíně. Od roku 2002 hraje v Horáckém divadle, účinkuje mimo jiné ve hře Zapomenuté světlo nebo Popel a pálenka, která měla premiéru 27. ledna.

Výroční Ceny Thálie bude Herecká asociace vyhlašovat v sobotu 24. března v Praze v Národním divadle.

http://www.hdj.cz/historie/inscenace/2016-17/vratila-se-jednou-v-noci/

Autor článku: ČTK: vkr, dr