23.01.2017 11:40

Horácké divadlo připravuje premiéru vlastní autorské inscenace

Horácké divadlo v Jihlavě připravuje premiéru vlastní autorské inscenace s názvem 3100°C mé krve. Hra je prvním počinem divadla na poli dokumentárního dramatu. Uvede ji na malé scéně v pátek 3. února v režii uměleckého vedoucího Horáckéhodivadla Pavla Šimáka, jenž je i autorem scénáře. Hra se zabývá problematikou mladých Evropanů odcházejících bojovat za Islámský stát.

Inscenace hledá odpovědi na řadu aktuálních otázek. Jednou ze stěžejních je, proč se mladí lidé obracejí proti své kultuře a jsou ochotni za zničení jejích hodnot zabíjet a umírat. Je to frustrace, osamocení, vliv médií či rodiny, přátelství s vymývači mozků, zmatek a nedostatečné vybití mužské agresivity?
Odpovědi tvůrčí tým hledá v příbězích matek, z jejichž synů se stali bojovníci Islámského státu, v autentických výpovědích, které tyto matky poskytly světovým médiím. Režijní pojetí však nepracuje se šokujícími mediálními obrazy, ale vyzdvihuje lidskou dimenzi příběhu. Představení kombinuje principy dokumentárního a pohybového divadla.
Dramaturgyně Kateřina Jonášová vybrala a přeložila texty, hostující Alžběta Hanzlová je autorkou scény a kostýmů. Pohybovou spolupráci má na starost Tomáš Rychetský. Premiéra představení 3100°C mé krve, která je v pořadí pátou v současné sezoně, se uskuteční na malé scéně Horáckého divadla v pátek 3. února v 19:30.

http://www.hdj.cz/

Autor článku: ČTK: bjr, mal