08.02.2018 19:53

Horácké divadlo v Jihlavě změní uměleckého šéfa

Umělecký šéf Horáckého divadla v Jihlavě Pavel Šimák v květnu ve své funkci z rodinných důvodů skončí. Oznámil to dnes na tiskové konferenci. Nahradí ho režisér Michal Skočovský, který nyní s divadlem spolupracuje jako hostující režisér hry Jediný život. Premiéru bude mít 5. května.

Obavy, že by se divadlo vrátilo do příliš konzervativních kolejí, Šimák nemá. „Ukázalo se, že jsme s Michalem na stejné vlně," řekl.
„Jsem strašně vděčný za práci, kterou tady Pavel odvedl, a taky vděčný za to, že v ní bude pokračovat, i když ne na pozici uměleckého šéfa," řekl ředitel divadla Ondrej Remiáš. Šimák bude i po odchodu z funkce s divadlem spolupracovat jako režisér.

Před dvěma lety nastoupil do divadla plného změn. Obměnilo se obsazení funkcí ředitelů a následně i uměleckých šéfů. Divadlo podle Šimáka stálo před rozhodnutím, zda přijme nové divadelní prvky a posune standard blíž k modernímu divadlu. „Jsem rád, že jsme v poslední sezoně byli razantnější, což na jihlavskou scénu podle mě otočilo pozornost divadelní obce. Rozevřeli jsme nůžky z mainstreamového směřování divadla k tomu, aby si i náročný divák měl co najít," řekl Šimák.

Pavel Šimák vystudoval herectví na pražské konzervatoři a režii na brněnské JAMU. V letech 2008 až 2012 byl kmenovým režisérem a současně uměleckým šéfem Národního divadla moravskoslezského v Ostravě, poté byl tři roky uměleckým šéfem pražského Divadla na Fidlovačce. Do Horáckého divadla nastoupil 1. dubna 2016. Ve funkci uměleckého šéfa nahradil Kateřinu Duškovou.

http://www.hdj.cz/

Autor článku: ČTK: Vendula Krausová, kš, foto: Michal Skočovský