07.08.2019 11:47

Hra, která se zvrtla, míří do Divadla Bez zábradlí

Máte rádi trapasy a nečekané situace, které se mohou stát na prknech, co znamenají svět? Divadelní inscenace Hra, která se zvrtla je skvělý typ na prožitý večer plný skvělého britského humoru. Autory inscenace jsou tři spolužáci herectví studující na Londýnské akademii, kteří založili velmi úspěšné divadlo Mischief Theatre. Vytvořili tu nejlepší komedi, která v současnosti bortí smíchem vyprodané divadelní sály. Inscenace získala řadu ocenění, například cenu Laurence Oliviera za nejlepší komediální text roku 2015. Byla přeložena do více jak dvaceti jazyků. Skvělých úspěchů dosáhla na West Endu, na Broadwayi a aktuálně běží americké tour. Vy se můžete těšit na její první pražskou premieru v Divadle Bez zábradlí.

Příběh je zasazen do první poloviny dvacátého století. Vypráví o tom, jak divadelní soubor připravuje detektivní inscenaci, která vyhovuje počtu herců, takže nemusí nic přizpůsobovat a s radostí se pustí do zkoušení. Avšak co se může pokazit, to se pokazí a herci se dostávají do situací, o kterých neměli ani tušení. V rolích uvidíte Karla Heřmánka jr., Danu Morávkovou, Jana Řezníčka, Petra Macháčka, Josefa Cardu, Petra Pospíchala, Nikol Kouklovou. Režie se chopil Karel Heřmánek.

Hanka Heřmánková, jak sama říká, představení poprvé viděla v Londýně a smála se od začátku do samého konce. Má velkou radost, že tuto inscenaci získala a přivezla do Prahy.

Na první pražskou premiéru se můžete těšit v pátek 13.9. 2019. Co se může pokazit, to se pokazí, tak věřme, že se v „pátek třináctého“ nic nepokazí!

http://www.bezzabradli.cz

Autor článku: Jiří Zdeněk