30.01.2023 17:20

Královéhradecký kraj podpoří čtyři kulturní organizace částkou přes 13 mil. Kč

Královéhradecký kraj letos podpoří čtyři obecně prospěšné společnosti působících v kultuře částkou 13,4 milionu korun. Finanční podpora bude směřovat například ke Klicperovu divadlu v Hradci Králové, Filharmonii Hradec Králové, hradeckému Divadlu Drak a Archeoparku Všestary. Dnes o tom rozhodli krajští zastupitelé.

„Kromě divadelního či hudebního vyžití nabízí (tyto subjekty) také různé formy vzdělávacích programů nejen pro školská zařízení," uvedla náměstkyně hejtmana pro kulturu a cestovní ruch Martina Berdychová (Východočeši).

Klicperovo divadlo by mělo získat od kraje pro letošní rok více než 3,61 milionu korun, hradecké filharmonii kraj hodlá poskytnout 5,88 milionu korun a Divadlu Drak a jeho Mezinárodnímu institutu figurálního divadla více než 1,86 milionu korun. Archeopark Všestary by měl obdržet na svůj provoz více než dva miliony korun.

Královéhradecký zřizuje deset příspěvkových organizací s kulturním zaměřením. Kromě toho je spoluzakladatelem obecně prospěšných společností, jako jsou výše zmíněná divadla, filharmonie či archeopark.

Autor článku: ČTK: ku, hj

Královéhradecký kraj podpoří čtyři kulturní organizace částkou přes 13 mil. Kč

Zprávy

29.03.2023

Divadlo Bolka Polívky by po dobu oprav mohlo najít útočiště v Redutě

Divadlo Bolka Polívky by po dobu rekonstrukce svého sídla mohlo najít útočiště v Redutě, kterou nyní využívá Národní divadlo Brno. S plánem přišlo vedení města, které vyzvalo obě divadla k dohodě na podrobnostech. Zatímco Polívka návrh vítá, vedení Národního divadla Brno má výhrady. Podle ředitele Martina Glasera je nyní Reduta naplno využitá a případné sdílení sálu s Polívkou by vedlo k omezení řady aktivit a plánů.

29.03.2023

Vyrazte do ulic s Pražským Quadriennale 2023

Vedle hlavní lokace Pražského Quadriennale scénografie a divadelního prostoru, kterou bude poprvé Holešovická tržnice, a dvou vnitřních prostor, Veletržního paláce Národní galerie Praha a DAMU, se festival snaží využít sdílených venkovních veřejných prostor, aby plně zachytil všechny kontexty, v nichž je možné umění performance prezentovat. Mezi 8. a 18. červnem PQ představí více než 30 představení ve veřejném prostoru, především v rámci programových sekcí PQ Performance a PQ Studio Stage.

28.03.2023

Přednáška Teatrologické společnosti se přesouvá na květen

Z důvodu nemoci musíme zrušit přednášku pořádanou Teatrologickou společností, Kabinetem pro studium českého divadla a Katedrou divadelních studií Masarykovy univerzity, která měla proběhnout 29. března. Proběhne v náhradním termínu 31. května.