20.11.2023 11:02

Hudební divadlo Karlín otevře Malou scénu inscenací Močál Story

Pražské Hudební divadlo Karlín dnes otevře Malou scénu rodinným muzikálem Močál Story Ivana Mládka, ve kterém se objeví řada postav z jeho písniček. V příběhu ve verších o ztracené spolužačce, jejíž zmizení řeší dva popletení policisté, se objeví Jožin z Bažin, Stáňa Poláková, Dáša Nováková, Linda nebo Jenda Benda. Představení bude doprovázet živá kapela vedená Felixem Slováčkem mladším.

V hlavních rolích se v režii Viléma Dubničky objeví Martin Pisařík, Iva Pazderková, Michaela Tomešová nebo Barbora Munzarová. V představení zazní Mládkovy písničky jako Pochod Praha - Prčice, Medvědi nevědí nebo Zobali vrabci zobali, i méně známé jako třeba Vylučování.

„Pamatuju si jenom ty písničky, které tam jsou, a nevím, čím jsem to proložil. Snažil jsem se příběh napsat, aby měl nějaký děj. Premiéra pro mě bude novinka. Když to bude dobré, tak budu pyšný, a když to nebude dobré, asi budu říkat, že to napsal někdo jiný," řekl ČTK před časem Mládek, který k představení nakreslil i plakát.

Myšlenka na vybudování Malé scény HDK se objevila před několika lety, ale její realizaci zbrzdila covidová pandemie. Prvotní myšlenkou vzniku Malé scény bylo vybudování scény, která se bude soustředit hlavně na děti a mládež s důrazem na hudbu. Oficiálně se Malá scéna HDK dnes otevře Mládkovým muzikálem, už ale fungovala ve zkušebním provozu.

„Naším testovacím představením je pořad Jeden den u Dvořáků, ve kterém bereme děti na návštěvu do rodiny skladatele Antonína Dvořáka. Máme z sebou už tři desítky představení a školy si ho náramně vychvalují," konstatovala vedoucí Malé scény Lenka Pixová.

V inscenaci Jeden den u Dvořáků nevystupují jen dospělí herci, ale i děti. Hledání nových talentů prostřednictvím Muzikálových kurzů je jedním z cílů Malé scény HDK.

 

Autor článku: ČTK: jir, rdo