30.05.2017 11:57

Hudební divadlo Karlín povede nadále ředitel Egon Kulhánek

Pražské Hudební divadlo v Karlíně nadále povede jeho dosavadní ředitel Egon Kulhánek (1965). Zvítězil ve výběrovém řízení, jehož výsledek dnes schválili pražští radní. Kulhánek vede karlínské divadlo od roku 2003. Radní dnes rovněž schválili vypsání výběrového řízení na ředitele Městských divadel pražských.

Do výběrového řízení na ředitele Hudebního divadla v Karlíně, které magistrát vyhlásil letos v lednu, se přihlásili tři uchazeči. Z nich magistrátní komise vybrala Kulhánka, jehož koncepce na dalších pět let podle členů komise „nejlépe zachycuje ekonomickou znalost prostředí, vymezuje reálné možnosti a zobrazuje realitu pražského divadelního prostoru, čímž zaručuje jistotu stabilního provozu organizace".

Město vypisuje výběrová řízení na šéfy příspěvkových organizací, kteří jsou ve funkci déle než šest let. Nového ředitele proto bude hledat pro Městská divadla pražská, dosavadní ředitel Ondřej Zajíc vede instituci od roku 2005. Zájemci se mohou do řízení přihlašovat do letošního 29. června.

http://www.hdk.cz/

Autor článku: ČTK: brn, jw