03.04.2023 15:43

Hudební divadlo Karlín připravuje muzikál Anděl Páně

Hudební divadlo Karlín připravuje muzikál Anděl Páně. Hudbu a texty k představení podle stejnojmenné filmového příběhu napsal Ondřej G. Brzobohatý. Snímky Anděl Páně a Anděl Páně 2 režiséra Jiřího Stracha patří k divácky nejúspěšnějším tuzemským pohádkám. Režisérem muzikálu na libreto Lucie Konášové bude Martin Čičvák. Premiéra se uskuteční letos 26. října. Novináře o tom dnes informoval ředitel HDK Egon Kulhánek.

„Nápad na muzikálovou adaptaci dnes už kultovní pohádky Anděl Páně vznikl v jednu dobu v hlavě mé i Lucie Konášové, autorky scénáře, nezávisle na sobě. Aniž bychom se předtím znali," uvedl Brzobohatý. „Přesně v době, kdy jsme s ředitelem divadla Egonem Kulhánkem tuhle možnost probírali, poslala Lucie Egonovi upravené libreto podle jejího vlastního scénáře. S Lucií jsme se ihned propojili, dali hlavy dohromady a dotáhli muzikálovou verzi do podoby, která ctí jak svůj žánr, tak vše, co původní pohádku dělalo a dělá tak jedinečnou," dodal.

Hlavními postavami příběhu, který se odehrává v adventním čase, budou anděl Petronel v podání Ondřeje Rychlého v alternaci s Filipem Hořejšem a čert Uriáš, kterého ztvární Marek Lambora v alternaci s Janem Sklenářem. Ve dvojroli Pána Boha a Rychtáře se představí Jiří Korn, v dalších rolích se objeví Roman Tomeš či Veronika Khek Kubařová.

„Vycházím ze svého scénáře, což byl první díl Anděla Páně, ale samozřejmě jsme chtěli, aby se to nějak obohatilo a lidé nešli na důsledně převyprávěný film. Proto přicházím s novými nápady a myslím si, že spolupráce s Ondrou (Brzobohatým) jen zvonila. Jeho hudba jako nositel emocí přidává těm figurám ještě další a další barvy," řekla ČTK autorka námětu a libreta Konášová.

Celovečerní snímek Anděl Páně měl premiéru začátkem listopadu 2005. V kinech ho vidělo na 190.000 diváků. Televizní premiéru Anděla Páně sledovalo na Vánoce roku 2006 přes 2,5 milionu diváků. Anděl Páně 2 získal šest nominací na Českého lva a v roce 2017 bodoval na filmovém festivalu pro děti a mládež ve Vilniusu, kde získal hlavní cenu. V českých kinech ho vidělo 1,26 milionu diváků.

https://www.hdk.cz/

Autor článku: ČTK: jir, rdo