28.04.2017 07:04

Hvězda baletu Sergej Polunin zatančí 1. května v Národním divadle při slavnostní projekci filmového dokumentu Dancer 

Na prvního máje vystoupí v Národním divadle hvězda světového baletu, ukrajinský tanečník Sergej Polunin. Při slavnostní projekci filmového dokumentu DANCER zatančí svou choreografii Take Me To Church, díky jejímuž uvedení na YouTube se proslavil po celém světě.

Sergej Polunin patří k nejvýraznějším osobnostem současné baletní scény. Kritika ho častuje přezdívkami jako „James Dean baletu“ nebo „nejtalentovanější baletní tanečník své generace“. Pyšní se titulem nejmladší sólista v historii Královského baletu v Londýně a je přirovnáván i k legendárnímu Michailu Baryšnikovovi.

Ukrajinský tanečník se z nejprestižnějších divadel dostal až na filmové plátno díky producentce Gabrielle Tana a americkému režisérovi Stevenovi Cantorovi. A právě tento film s názvem DANCER bude slavnostně uveden v historické budově Národního divadla 1. května 2017. Film se bude exkluzivně promítat pouze v tento den a to hned dvakrát – v 16.00 a 20.00.

DANCER jedinečným způsobem vykresluje osobní portrét nanejvýš pozoruhodného člověka a velkého umělce. Obdařen ohromující silou a vyrovnaností, vzal Sergej Polunin taneční svět útokem. Na vrcholu své slávy, ve věku 21 let, odešel a na pokraji sebezničení, balancoval se svým talentem, který se stal v určité době větší zátěží než darem.

V rámci představení v Národním divadle vystoupí také osobně Sergej Polunin – těšit se můžete zejména na populární sólo Take me to Church. Součástí bude i diskuze s tímto umělcem nejen o filmu a jeho životě či kariéře, ale hlavně o Nadaci, kterou založil. Uvědomil si totiž, že tanec je jeho životním posláním a darem, který může sloužit i dobré věci. Nadace PROJECT POLUNIN vytvořila program na podporu profesionálních tanečníků. Cílem nadace je vytvářet tanečníkům prostor pro svobodnou a tvořivou realizaci, zároveň jim poskytovat zázemí v podobě právních a agentských služeb, tak aby mohli rozvíjet svůj talent.

Diskuzi povede producent Milosh Harajda, který se Sergejem Poluninem, léta úzce spolupracuje. Milosh Harajda je producentem české premiéry filmu DANCER, kromě Sergeje Polunina, úzce spolupracuje také s americkým fotografem Davidem LaChapellem, který je též autorem titulní fotografie S. Polunina k filmu.

http://www.narodni-divadlo.cz/cs/predstaveni/12436?t=2017-05-01-20-00

Autor článku: Převzato z: http://www.narodni-divadlo.cz/