11.10.2017 14:29

Hvězdou přehlídky divadel malých forem v Příbrami bude Hana Maciuchová

Divadlo Antonína Dvořáka v Příbrami v neděli zahajuje čtvrtý ročník přehlídky divadel malých forem. Akce nazvaná Podzim na malé scéně je letos věnována příběhům ze života, diváci se mohou těšit hlavně na herečku Hanu Maciuchovou. Přehlídka potrvá do 24. listopadu, sdělila dnes ČTK Jitka Honischová z divadla.

Festival v neděli zahájí Divadlo v Řeznické s představením Ještěrka na slunci. Groteskní i dojímavé rozhovory nemocné a nemohoucí divadelní ikony Sáry Bernhardtové s jejím tajemníkem Pitouem publiku zprostředkují Maciuchová s Jaroslavem Satoranským. Maciuchová se divákům představí také 21. října v melodramatu Žena Vlčí mák a 24. listopadu v inscenaci Divadla Viola Žena z Korinta.

Na své si přijdou i děti, kterým bude určeno 22. října loutkové představení Neposlušná kůzlátka v podání souboru Buchty a loutky. Z vlastní produkce zařadilo příbramské divadlo 6. listopadu situační komedii Číňani, v níž účinkují Anna Fixová a Jaromír Nosek.

Podzim na malé scéně nahradil někdejší Krasohledění, které řadu let zahajovalo kulturní sezonu v Příbrami a od jehož pořádání už organizátoři upustili.

http://www.divadlopribram.eu/

Autor článku: ČTK: khj, dr