27.11.2020 07:27

IDU zahájil spolupráci s wikidatistou-rezidentem

Institut umění – Divadelní ústav (IDU) angažoval historicky prvního českého wikidatistu-rezidenta u nás.

Název této funkce je překladem anglického termínu Wikidatist-in-Residence, což je zaměstnanec zodpovědný za nastavování spolupráce mezi danou institucí – muzeem, galerií, vlastně jakýmkoliv správcem veřejné databáze – a Wikidaty. Ve světě se tento typ spolupráce poměrně rychle etabluje, ale v českém prostředí se jedná o relativní novinku. Na stránce blog.wikimedia.cz se nyní můžete podrobněji dozvědět, jak taková spolupráce probíhá, a to právě na příkladu nových zkušeností z IDU.

www.idu.cz

Autor článku: IDU

IDU zahájil spolupráci s wikidatistou-rezidentem

Zprávy

22.01.2021

Konání přijímacích zkoušek na DAMU umožní antigenní testy

Divadelní fakulta Akademie múzických umění v Praze se vzhledem k aktuální situaci rozhodla zřídit v prostorách školy pro účastníky přijímacích zkoušek na Katedru činoherního divadla místo antigenního testování na Covid-19.

21.01.2021

Podle ředitele Národního divadla jsou podmínky nového protiepidemického systému PES nereálné

Hrát pro pětinu hlediště a za podmínky povinného testování diváků je podle ředitele Národního divadla Jana Buriana za hranicí udržitelnosti. Existuje na tom podle něj shoda mezi řediteli většiny českých divadel a kulturních organizací. Zatím neoficiální nová tabulka opatření navázaných na protiepidemický systém počítá s tím, že ve čtvrtém stupni rizika by se mimo jiné i divadla mohla zaplnit z 20 procent kapacity, maximálně však 300 sedícími lidmi s negativním antigenním či PCR testem.

19.01.2021

Televize NAŽIVO uvedla 59 premiér, nyní mění koncept: od 20. ledna připravuje pořady pro další platformy

Televize NAŽIVO, kterou založily spřátelené soubory Cirk La Putyka, Jatka78 a společnost HEAVEN’S GATE režiséra Viktora Tauše v reakci na loňská vládní opatření zcela omezující uvádění živé kultury, mění po dvou měsících od spuštění svůj koncept. 20. ledna končí její terestrické vysílání v multiplexu 23 a O2 TV a dále bude vlastní pořady připravovat pro jiné kanály i televize.