05.10.2017 10:45

Interaktivní dílna pro pedagogy v Divadle Archa

Divadlo Archa pořádá v sobotu 21. 10. 2017 od 10 do 13 hod. interaktivní dílnu pro pedagogy: divadlo v sociálním kontextu. Účastnící dílny si v praxi vyzkouší hudební, výtvarné a dramatické postupy dokumentárního divadla a poté budou diskutovat o možnosti využití metody dokumentárního divadla ve výuce.

Důrazem na rozvoj kritického myšlení, aktivního občanství a umění otevřené a kultivované debaty je projekt Archa.školám partnerem všem aktivním učitelům společenských věd, multikulturní výchovy, historie a dalších předmětů, které tvoří součást vzdělávacích osnov základních a středních škol.

Tvůrci inscenací dokumentárního divadla Jana Svobodová Philipp Schenker, Jan Burian, Jaroslav Hrdlička provedou pedagogy podobnou zkušeností, kterou zažívají v rámci dílen v Divadle Archa jejich studenti. Účastnící dílny si v praxi vyzkouší hudební, výtvarné a dramatické postupy dokumentárního divadla.

Základní osu dílny bude tvořit společensky aktuální téma. Závěr dílny bude sloužit k diskuzi na téma: propojení postupů dokumentárního divadla a výukového programu vybraných předmětů základních a středních škol. Dílna je určena všem pedagogům s odvahou objevovat nové kreativní postupy.

Divadlo v sociálním kontextu
Interaktivní dílna pro pedagogy
NOVINKA!
21. 10. 2017, 10.00–13.00
Účastnický poplatek: 300 Kč
Kapacita: max. 25 pedagogů

Kontakt: Táňa Švehlová, Archa.školám, E tana.svehlova@divadloarcha.cz, T 734 445 137

Více informací na https://www.divadloarcha.cz/cz/program-browse/show/interaktivni-dilna-pro-pedagogy-divadlo-v-socialnim-kontextu/2017-10-21/882

Autor článku: Převzato z: http://www.culturenet.cz/