17.05.2018 07:48

Irská rezidentka Cliona O´Connell hledá performery pro svůj projekt

Chcete si vyzkoušet práci na experimentálním projektu dokumentárního divadla kombinující hudbu a pohyb? Zapojte se zkoušení s irskou režisérkou Clionou O´Connell.

Po zkušenostech z Letní školy se do Divadla Archa vrací irská umělkyně Cliona O´Connell, aby zde pracovala na svém projektu Transparentní smyčky, aneb jak podivné je být “Já”. / Transparent loops, or how strange is it to be an „I“. Experimentální dokumentární představení vzniká ve spolupráci s německým hudebním skladatelem Janem Henrikem Rauaem zkoumá povahu vědomí a záhadu vlastního “já”. Projekt se zabývá otázkou Co to je “já”?

“Projekt kombinuje text, hlas a pohyb s hudbou a hudební skladbou. Budeme pracovat metodou improvizace, používat autentické texty a předtočený materiál. Chceme prozkoumat možnost užití hudby a hlasu jako dramatické „postavy“ na jevišti. Formu projektu budeme hledat během dvoutýdenního zkoušení a naše objevy představíme na jevišti malého sálu Divadla Archa jako work-in-progress.” říká o projektu Cliona O´Connell.

Divadlo Archa hledá pro projekt dva otevřené performery, kteří by tuto otázku zkoumali spolu s umělci. Zkoušky budou probíhat v termínu 3.6.-16.6. v Praze a budou zakončené veřejnou  prezentací na malém sále Divadla Archa. Podmínkou účasti je možnost zúčastnit se alespoň 6 dnů zkoušení a závěrečné prezentace. Účast na projektu není honorována. Pracovním jazykem je angličtina. Uzávěrka pro přihlášení 24. května.

Více informací a přihlášení:
Táňa Švehlová
E: tana.svehlova@archatheatre.cz
T: 734 445 137

Autor článku: Divadlo Archa - Táňa Švehlová