24.02.2018 09:29

Iva Janžurová se objeví v divadle Kalich ve své hře Veletoč

Herečka Iva Janžurová, která právě v pražském divadle Kalich oslavila 100. reprízu inscenace Božská Sarah, začne 1. března na stejném jevišti zkoušet další projekt. Půjde o její autorskou hru Veletoč, kterou napsala na námět Jany Paulové. Režisérem inscenace, která má mít premiéru 9. května, bude Šimon Caban, oznámil ČTK mluvčí divadla Jaroslav Panenka.

V této "groteskní komedii" se Janžurová setká s Evou Holubovou, Mariánem Rodenem, Sabinou Remundovou a Alešem Bilíkem v alternaci s Přemyslem Pálkem.

V jubilující inscenaci Božská Sarah se tato členka činohry Národního divadla v Praze převtěluje do jiné velké herečky, ikony přelomu 19. a 20. století Sarah Bernhardtové. V režii Alice Nellis měla hra Johna Murrella premiéru v prosinci 2015. Za svůj výkon v titulní roli byla Janžurová nominována na Cenu Thálie.

„Na rozdíl od poměrně malého počtu mých rolí (patří mezi ně královna Alžběta II.) řadím Sarah k úlohám, na kterých nepřestávám pracovat. Stane se mi to vždy v případě, kdy své náročné, až přebujelé představy nemám dost času dovést k pro mě optimálnímu výsledku před premiérou. Nevím ale, co je lepší. Zda s každou reprízou vklouznout do formy solidně a pevně vystavěné postavy, anebo se s každým představením ocitat znovu na startu, před možnostmi dalších řešení. Ani jedna z těch variant mě neděsí," komentovala to Janžurová, jejímiž hereckými partnery jsou alternující Igor Orozovič a Kryštof Hádek.

Další reprízy Božské Sarah odehraje Divadlo Kalich podle Panenky 25. března a 26. dubna.

http://www.divadlokalich.cz

Autor článku: ČTK: bor, mal