13.02.2017 13:45

Divadelní festival v Červeném Kostelci nabídne 11 představení

Letošní 20. ročník divadelního festivalu v Červeném Kostelci na Náchodsku nabídne kromě vystoupení 11 souborů z východních Čech i výstavu o historii této přehlídky amatérského divadla. Festival se koná od 16. do 19. února. ČTK o tom informovala Kateřina Prouzová z Centra podpory uměleckých aktivit Impuls Hradec Králové, které se na přípravě festivalu podílí.

První představení začne ve čtvrtek 16. února v 10:00, kdy vystoupí s komedií Stará dobrá kapela Divadelní soubor Na tahu Červený Kostelec. V dalších inscenacích se divákům představí také divadelníci z Týniště nad Orlicí, Holic, Náchoda, České Skalice, Jaroměře, Hradce Králové, Brněnce, Ústí nad Orlicí a Pardubic.

„Do Červeného Kostelce se každoročně hlásí tolik souborů, že některé musíme z důvodů kapacity bohužel odmítnout. Na jednu stranu je nám to líto, na druhou stranu nám dělá radost zájem o naši přehlídku," uvedla Prouzová.

Výstava bude připravená ve foyer divadla a nabídne například dobové plakáty, fotografie či programové brožury z minulých ročníků. Divadelní přehlídka se v Červeném Kostelci konala poprvé v roce 1998. „Východočeská přehlídka amatérského činoherního a hudebního divadla Červený Kostelec je setkání divadelníků a tvořivých lidí, kteří mimo své povolání dělají něco za nic pro příjemnější život v dnešní uspěchané době," dodal Tomáš Šimek z Městského kulturního střediska Červený Kostelec.

Autor článku: ČTK: sja, ver

Divadelní festival v Červeném Kostelci nabídne 11 představení

Amatérské divadlo

08.07.2018

Mezinárodní konference Umění žije! Amatérské umění v Evropě

Národní informační a poradenské středisko pro kulturu (NIPOS) ve spolupráci se Střediskem kulturních služeb města Svitavy si Vás dovolují pozvat na mezinárodní konferenci Umění žije! Amatérské umění v Evropě, která se uskuteční za finanční podpory Ministerstva kultury ve dnech 20. a 21. září 2018 v Multifunkčním centru Fabrika Svitavy, Wolkerova alej 92/18, Svitavy. 

28.06.2018

Divadelní Piknik Volyně nabídne nejlepší amatérské činoherní inscenace

Divadelní Piknik Volyně, celostátní přehlídka amatérských činoherních a hudebních divadel, se letos uskuteční ve dnech 29. 6. – 7. 7. 2018. V jeho programu se objeví 22 nejlepších inscenací letošní sezóny, které vybrala programová rada z návrhů vzešlých z 18 krajských postupových přehlídek. Těch se zúčastnilo přes 100 souborů.

28.06.2018

Cena Ministerstva kultury za dětské umělecké aktivity Jaroslavu Provazníkovi

Ve dnech 8. – 14. 6. 2018 proběhla ve Svitavách 47. celostátní přehlídka a dílna dětských recitátorů a 47. celostátní přehlídka dětského divadla Dětská scéna 2018. V sobotu 9. června 2018 v rámci přehlídky předal vedoucí oddělení kulturně výchovných aktivit MK Václav Appl spolu s ředitelkou NIPOS Lenkou Lázňovskou Cenu Ministerstva kultury za dětské umělecké aktivity prof. Mgr. Jaroslavu Provazníkovi za celoživotní zásluhy o rozvoj oboru dramatické výchovy dětí a mládeže, dětského divadla a přednesu.