21.02.2018 10:07

Jak si napsat scénář k tanečnímu/fyzickému představení – workshop

Jacquelyne de Villiers, dramatička a režisérka pocházející z Jižní Afriky, nyní žijící a pracující v New York City, představí spolu s Miřenkou Čechovou metodu uvažování, sbírání a organizování nápadů vedoucích ke vzniku autorských představení.

Jacquelyne de Villiers, dramatička a režisérka pocházející z Jižní Afriky, nyní žijící a pracující v New York City, představí spolu s Miřenkou Čechovou metodu uvažování, sbírání a organizování nápadů vedoucích ke vzniku autorských představení. Účastníci workshopu se dozví jak krok za krokem vytvořit funkční scénosled, strukturovaný jevištní scénář a jak komponovat jednotlivé jevištní složky (prostor, pohyb, světlo, zvuk) do významového celku.

Workshop je veden v češtině a angličtině. Není nutné psát v angličtině, je ale nutné rozumět.

OMEZENÁ KAPACITA!

DATUM: 30. 3. 2018 (pá)
ČAS: 14.00 až 19.00
MÍSTO: Studio Alta, U Výstaviště 21, Praha 7
CENA WORKSHOPU: 980 Kč
REGISTRACE: E repicka@spitfirecompany.cz
DEADLINE PRO REGISTRACI: 28. 3. 2018

JACQUELYN CLAIRE DE VILLIERS
Jacquelyn je oceňovaná jihoafrická herečka, režisérka a dramatička žijící v New York City. Studovala bilingvní herectvo na Univerzitě v Kapském městě a operu pod Wendy Fine, Kathleen Quinlin a Sarita Stern. Po deseti letech profesionálního herectví převážně v oblasti fyzického divadla, improvizace, autorských produkcí a původních muzikálů se přesunula do oblasti psaní a režie. V roce 2002 založila Tweeling Productions, kde vytvořila a režírovala 16 původních her a muzikálů. Společně s obchodní partnerkou Jocelyn Broderick, která se specializuje na psaní televizních a filmových scénářů, založila v roce 2006 spisovatelskou společnost The Perfect Pitch. V roce 2015 se přestěhovala do Velké Británie, kde odstartovala divadelní produkční společnost From The Heart LLC. Má široké zkušenosti z oblasti výuky improvizačních technik pro vytvoření původní autorských děl, dramaturgie a herectví.

MIŘENKA ČECHOVÁ
Miřenka je česká performerka, choreografka, režisérka a vědkyně. Získala Ph.D. v oblasti režie fyzického divadla na Hudební fakultě Akademie múzických umění v Praze. Vybudovala si mezinárodní reputaci převážně v oblasti jejích sólových děl, na kterých se taky podílela scenáristicky a režijně. Miřenka Čechová obdržela Fulbrightovo stipendium ke studiu a výzkumu v USA. Jako režisérka a choreografka, vytvořila vice než 25 produkcí: Opera and the French Revolution (2016, režie) pro Operu Lafayette, Lisner Auditorium ve Washington DC a Rose Hall v Lincoln Center, New York, Lessons of Touch (2015, koncept, režie), Sniper's Lake (2015, režie, choreografie, v koprodukci s norským Baerum Kulturhus), FAiTH (2014, koncept, režie, choreografie a tanec) na rezidenci v Atlas performing Arts Center ve Washington DC, Krevety a la Indigo (2013, režie), S/He is Nancy Joe (2012, koncept, choreografie a tanec) a další.
Mezi nejnovější projekty patří choreografie Viva la Mama! pro Národní divadlo v Praze a spolurežie Fragmentů milostných obrazů a Doby z druhé ruky Světlany Alexejevič pro Spitfire Company.

Workshop organizuje Bezhlaví z. s./Spitfire Company.

Autor článku: Převzato z: culturenet.cz