17.02.2017 11:03

Janáček v únoru v Hongkongu

Po úspěšném 5. ročníku festivalu Janáček Brno se operní soubor vydá jako první z České republiky do dalekého Hongkongu, aby prezentoval českou kulturu na Hong Kong Arts Festival.

Jeden z nejprestižnějších asijských festivalů již 45 let hostí přední hudební a divadelní soubory z celého světa a Janáčkova opera NdB se tak zařadí po bok ansámblů, jako jsou např. Pina Bausch Tanztheater Wuppertal, Royal Shakespear Company, Mariinské divadlo, Bavorská státní opera a pařížská Národní opera.

Inscenace Janáčkovy Věci Makropulos v hudebním nastudování šéfdirigenta Marko Ivanoviće a režii Davida Radoka zde zazní 23. a 25. února s Annalenou Persson, Alešem Brisceinem a Svatoplukem Semem v hlavní roli. Brněnská kulturní scéna se může právem pyšnit nejen dílem Leoše Janáčka, ale i jedním z nejlepších operních sborů, který také pravidelně věnuje koncertní činnosti. Operní produkci proto na festivalu doplní dva koncerty v podání sboru a orchestru Janáčkovy opery NdB. Na prvním z nich, 26. února, zazní dílo dalšího českého velikána Antonína Dvořáka Stabat mater pod taktovkou Jaroslava Kyzlinka a se sólisty Pavlou Vykopalovou, Jiřím Sulženkem a Alešem Brisceinem. Další koncert, 28. února, je opět věnován Janáčkovy a jeho vrcholným dílům Glagolská mše, Věčné evangelium a Sinfonietta rovněž v podání našeho sboru a orchestru.

http://www.ndbrno.cz/

Autor článku: Převzato z: http://www.ndbrno.cz/