09.11.2018 20:56

Jedinečný Festival integrace Slunce otevře na podzim opět své brány

Od 5. do 9. listopadu se dveře dvou divadelních prostorů otevřou všem specifickým skupinám, lidem s handicapem, seniorům a zároveň těm, kteří přijímají bariéry jako výzvy. Svá prkna, která znamenají svět, nabídne již tradičně Palác Akropolis na Vinohradech a nově své zázemí poskytne vršovické Divadlo MANA.

24. ročník Festivalu integrace Slunce tak ve své podzimní části rozšíří své působení o další městskou část a dle své tradice naváže plynule na jarní program, který přilákal více jak tisíc diváků všech věkových kategorií. Festival je určen všem lidem bez rozdílu věku, pohlaví či handicapu, kteří tančí, muzicírují nebo hrají divadlo. V průběhu pětidenního programu se představí amatérské soubory, jednotlivci a i například pedagogové nebo studenti DAMU. Festival tematicky doprovází výstava ve foyeru Paláce Akropolis.

Z podzimního programu je třeba upozornit zejména na pondělní koncert, který bude znít ve spolupráci s projektem Kytara napříč žánry v Paláci Akropolis. Představí se zde jednoruký chilský kytarista Andrés Godoy, který začal hrát na kytaru už jako dítě. Ve 14 letech utrpěl úraz, při kterém přišel o pravou ruku, přesto se nevzdal a hrál na kytaru i nadále. Vymyslel si svoji jedinečnou techniku a dnes patří mezi nejvýznamnější kytaristy na světě.

V Divadle MANA oslaví v pondělí 5.11. své patnáctileté výročí organizace REMEDIUM v rámci seniorského divadelního spolku “Proměna” premiérou autorské komediální aktovky ŠUŠKANDA A ŠEPTANDA. Toto uskupení je skvělým důkazem toho, že humor má být součástí života v každém věku a v tom pokročilém je jeho kořením, jež mu dodává patřičný šmrnc.

Dopolední program bude v Paláci Akropolis patřit od úterý do pátku NEJEN DĚTEM, jejich divadelním, hudebním vystoupením a pohádkám. Podmínkou pro VSTUP ZDARMA na tento program je pouze otevřené srdce.

V pátek se budete mít možnost setkat s medailistou z paralympijských her, dvojnásobným světovým rekordmanem v paralukostřelbě Davidem Drahonínským, jehož život se změnil v 16 letech po pádu ze třetího patra, kdy uslyšel jeho diagnozu: kvadrupegie. Drahonínský vás seznámí jak s životem na vozíku, tak i jeho cestu ke kariéře profesionálního sportovce.

Novinkou a nadstavbou letošního ročníku festivalu je spolupráce s pedagogy DAMU. Pořádají  jednodenní workshop pro pedagogy a dobrovolníky, kteří se věnují dramaturgické činnosti ve specifických skupinách.

Festival integrace Slunce si klade za cíl umožnit všem bez rozdílů zažít proces realizace uměleckého projevu a pocítit tak v rámci celku ocenění publika za úsilí, které každý jednotlivec vynaložil. Atmosféra, která festival provází je velmi srdečná a dojemná ve své pospolitosti a je pro všechny zúčastněné velkým obohacením všedního života.

Festival integrace Slunce, Palác Akropolis, 5.–9. listopadu 2018.

http://www.festivalslunce.wz.cz/

Autor článku: Vlasta Rydlová