08.07.2012 14:42

Jiří Vejdělek připraví muzikál podle své komedie Ženy v pokušení

Režisér, scenárista a producent Jiří Vejdělek hodlá ze svého úspěšného filmu Ženy v pokušení udělat muzikál. Režie se ujme sám, půjde o jeho debut na divadelním jevišti. Filmař, jehož poslední tři filmy vydělaly v uplynulých šesti letech v českých kinech na tržbách 195 milionů korun a pobavily 2,9 milionu diváků, to dnes na karlovarském festivalu oznámil s producentem Tomášem Hoffmanem.

"Castingy budou začátkem příštího roku, s premiérou počítáme na podzim 2013," uvedl Hoffman. Místo, kde se bude hrát, zatím vybírá. S nadsázkou uvedl, že se poohlíží po scénách "od Řeznické až po 02 Arénu". Autorem hudby bude František Soukup ze skupiny Nightwork.
"Myšlenka na muzikál Ženy v pokušení vznikla téměř současně s myšlenkou natočit tento film. Zaujaly mě postavy i příběh, v legraci jsem tehdy uvedl, že jde o dobré téma na muzikál. Ovšem nevěděli jsme, jak si poradit s hudbou, a neměli jsme muzikanta, který by v ní i v textech zachoval humor," řekl Vejdělek ČTK.
Při práci na filmu narazil na Františka Soukupa a zjistil, že právě on by jim mohl pomoci při přenosu emocí z plátna na divadelní prkna. "Láká mě to jakožto režiséra a scenáristu přepsat to a zrežírovat jinak, aby to znova mělo ten temperament a sexappeal, jaký se povedl u filmu," dodal.

Hrdinkami filmu Ženy v pokušení byly Eliška Balzerová, Lenka Vlasáková a Veronika Kubařová, jejich protihráči například Jiří Macháček, Roman Zach a Vojtěch Dyk. Čtyřicátnice Helena jako odbornice na manželské problémy jednoho dne zjišťuje, že se dostala do situace, jaké řeší se svými pacienty. Přistihne manžela in flagranti a bezradně stojí na prahu nového života. Dvacetiletá dcera jí chce být oporou, zároveň se však potýká s nástrahami první lásky. Pomocnou ruku nabízí matka Vilma, bývalá herečka, která na všechny situace aplikuje svéráznou školu života. Výstřední dáma má zaručený recept: nahradit nepořádného chlapa, chlapem pořádným.

František Soukup se muzikálu dosud bránil, nelíbilo se mu, že některé jsou spíchnuté horkou jehlou. "Tady jde o současné téma, z těch historických jsem unaven. Bude to velký úkol, ale těším se na to," řekl.
Podle Vejdělka nepůjde o přepis filmu, jehož tvůrci právě podepsali v Paříži smlouvu na jeho francouzskou verzi. "Mohl jsem ji režírovat, ale nechtělo se mi dvakrát do stejné řeky," řekl. Pro muzikál, který má v emocích větší možnosti než film, bude muset upravit obsah. I zde mu půjde o zábavnost a dojemnost, ale jinými prostředky.
V muzikálu Ženy v pokušení se bude i mluvit, písní by měly být dvě desítky. "Viděli jsme tu takřka všechny muzikálové produkce a chystáme se do Londýna i New Yorku," podotkl Hoffman. Soukup hodlá spolupracovat se svým spoluhráčem Jakubem Prachařem. Tvůrci nevylučují, že by se na jevišti mohl objevit i některý z protagonistů tohoto filmu.

Autor článku: ČTK: Jiří Borovička, dr, foto: Jiří Vejdělek, zdroj: archiv ČT1

Jiří Vejdělek připraví muzikál podle své komedie Ženy v pokušení