27.11.2019 08:16

Již podeváté se v Brně bude konat festival divadelníBAF!

Již podeváté se v Brně bude konat festival amatérského divadla, divadelníBAF!, který představí třináct inscenací ze všech koutů obou republik. Započne ve čtvrtek 28. listopadu a skončí v neděli 1. prosince v bohunickém Labyrintu.

„Letos nás čeká nabitý ročník. Mám radost, kolik kvalitních divadel se přihlásilo. Po některých jsem toužil už v minulých letech, ale povedlo se je zařadit do programu až nyní,“ řekl hlavní organizátor festivalu Alexandr Průša. Diváckým tahákem určitě bude AmaTeatr, což je amatérský soubor populárního brněnského divadla BuranTeatr. „Na jejich inscenaci jsem hodně zvědavý. Stejně tak mě těší účast dvou slovenských divadel. Vždycky se snažíme, abychom měli i přeshraniční hosty. Myslím, že to nám všem dodává na rozhledu, neuzavírat se jen na domácím písečku,“ dodal Průša.

Jedním ze zajímavých okamžiků festivalu je, že každé představení se dočká živého hodnocení. Vyjadřují se v něm diváci, ostatní divadelníci, tak také lektoři, což jsou divadelní profesionálové. „Nestává se často, že by se po divadle sešli diváci a mohli veřejně hodnotit nebo se ptát divadelníků na inscenaci. Tyhle diskuze mne hodně baví, přijde se při na nich na spoustu zajímavých detailů, které mohou mít velký význam,“ řekla k nim divačka Petra Kůdelová. Letos budou lektory divadelní a rozhlasový režisér Lukáš Kopecký, scénografka a výtvarnice Kateřina Baranowska, loutkář a lektor Lukáš Musil, a dramaturg a kritik Jakub Liška.

Více o programu a vstupenkách lze nalézt na stránkách festivalu.

Festival vznikl za podpory Statutárního města Brna a organizuje ho KabaretBAF, z.s.

Autor článku: Jeroným Stříbrný