08.03.2017 14:47

José Cura dnes v Praze uvede v premiéře své oratorium Ecce homo

Tenorista José Cura v roli rezidenčního umělce Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK na dnešním koncertu v pražském Obecním domě uvede v premiéře své oratorium Ecce homo. Světoznámý hudebník se představí ve třech rolích jako autor díla, pěvec i jako dirigent. Program nabídne také díla Gymnopédie od Erika Satieho a Chrámová okna Ottorina Respighiho. Druhým dirigentem bude Mario De Rose.

Vedle Cury v pěveckých rolích vystoupí sopranistka Lucie Silkenová, altistka Sylva Čmugrová, tenorista Aleš Voráček, basista Jaromír Nosek, Pražský filharmonický sbor pod vedením Jaroslava Brycha a královéhradecký dětský sbor Jitro se sbormistrem Jiřím Skopalem.
Ecce homo neboli Ejhle člověk je výjev ze života Ježíše Krista, který inspiroval mnohé malíře jako například Hieronyma Bosche, Caravaggia, Albrechta Dürera, Jamese Ensora nebo Tiziana. Ve svém oratoriu Ecce homo se Cura ujme role Krista.
Cura se na vystoupení do Česka vrací opakovaně. Například loni v prosinci ve Smetanově síni pražského Obecního domu pod jeho taktovkou FOK uvedl tvorbu spojenou s latinskoamerickou hudbou a tancem. Vedle slavného Ravelova Bolera zazněla také málo uváděná díla Astora Piazzolly, Alberta Ginastery, Carlose Guastavina a v české premiéře hudbu z filmu Noc Mayů.

http://www.fok.cz/koncert/jose-cura-ecce-homo/

Autor článku: ČTK: jir, mal