28.11.2017 14:00

Karlovarské městské divadlo připravuje premiéru další hry z prostředí Karlových Varů

Karlovarské městské divadlo připravuje premiéru další hry z prostředí Karlových Varů. Tajemství pánů Becherů bude zároveň poslední hrou divadla pod uměleckým vedením Jiřího Saydlera, který po šesti letech a 15 premiérách odchází. Dnes měla hra první jevištní zkoušku.

„Je to třetí inscenace v našem novém dramaturgickém uvažování, je to inscenace, které říkáme Karlovaráci Karlovarákům. Vznikla v Karlových Varech, byla realizovaná v Karlových Varech a bude se hrát karlovarským divákům," uvedl Saydler.

První hrou z tohoto cyklu byly Strasti otce vlasti o osudech zakladatele města Karla IV. Další pak pohádka Konec strašidel ve Svatošských skalách. Třetí hrou z historie Karlovarska bude právě hra o osudech rodiny Becherů. Podle Saydlera se v ní objeví nejen historie města, vzniku takzvaného 13. pramene, ale i dobové reálie z let 1805 až 1945.

Autorem hry je karlovarský divadelník Viktor Braunreiter. „Je to už šestá verze. Když jsme začali uvažovat o karlovarském tématu, napadl nás příběh rodiny Becherů. Dalším důvodem byla vstřícnost Becherovky a dam v Muzeu Becherovky. Na co jsem se zeptal, to jsem se dozvěděl," řekl o vzniku hry Braunreiter. Aby spojení divadla, Karlových Varů a Becherovky bylo úplné, na každém představení se bude připíjet právě tímto karlovarským likérem.

Do inscenace se zapojí poměrně velký počet herců, přičemž někteří budou hrát i více než jednu postavu. Karel Beseda si zahraje Josefa Bechera a Alfreda Bechera. Lucie Domesová Heddu Becherovou, jedinou ženu, která znala tajemství receptu Becherovky. Doktora Frobriga, jenž má společně s Josefem Becherem hlavní zásluhu na vzniku Becherovky, představuje Radek Bár. J.W. Goetha a zároveň Gustava Bechera ztvární František Špaček. V rolích manželek rodu Becherů se vystřídají Magdalena Hniličková a hostující Bára Štěpánová.

Tajemství pánů Becherů bude mít premiéru v sobotu 2. prosince.

http://www.karlovarske-divadlo.cz/

Autor článku: ČTK: pnp, kš