28.06.2019 20:02

Kladno zvažuje výměnu jednatele divadla 

Kladno zvažuje výměnu jednatele divadla Jana Krafky, měl by se stát personálním ředitelem. Ekonomickou stránku, kterou měl Krafka jako jednatel také na starosti, by vedení Kladna chtělo svěřit odborníkovi s ekonomickým vzděláním, který se zároveň orientuje v divadelním prostředí. Hospodaření divadla je v posledních letech ztrátové, ale návštěvnost za Krafkova vedení postupně roste, informovala ČTK Eva Havelková z kanceláře kladenského primátora Dana Jiránka (ODS). Opoziční Volba pro Kladno považuje výměnu jednatele za útok na divadlo a jeho další fungování.

Krafka je rovněž členem hereckého souboru. „Velmi si vážíme profesionálního přístupu a uměleckého přínosu Jana Krafky, jako zkušeného hereckého matadora, pro divadelní soubor. Uvědomujeme si, že divadlo není jen o číslech. Chceme tedy více využít jeho potenciálu ve funkci personálního ředitele uměleckých souborů Městského divadla Kladno a Divadla Lampion a samozřejmě herce," uvedl Jiránek.

Kladenští radní se situací budou zabývat na pondělním jednání. Krafka je jednatelem divadla od podzimu 2016, kdy město vedl primátor Milan Volf (Volba pro Kladno). Podle něj v roce 2016 činohra odehrála 128 představení, o dva roky později 211, průměrná návštěvnost vzrostla ve stejném období o bezmála pět procent. V roce 2016 činila ztráta kladenského divadla zhruba 31 milionů korun, loni ale schodek vzrostl o téměř 25 milionů korun.

Ve 105. sezóně, která začne na podzim, divadlo uvede muzikálové tituly, klasická díla světové dramatiky i autorský projekt. „První premiérou bude 19. října komediální muzikál legendární britské skupiny Monty Python - Monty Python´s Spamalot. Po mnoha letech se s ním do kladenského divadla vrátí živý orchestr pod taktovkou Jiřího Petrdlíka a v režii člena souboru Jiřího Š. Hájka se představí prakticky kompletní herecký ansámbl," uvedl umělecký šéf divadla Jaroslav Slánský.

https://www.divadlokladno.cz/

Autor článku: ČTK: sbe, jw